Zavřete oči a zkuste si představit okouzlující a zcela opuštěnou zátoku... blankytně modré moře... zvuky cikád... třpytivé pláže.

Kouzelná představa, že?

A co říkáte si tuto úžasnou představu splnit?

 

Sbalit kufry, zamávat rodnému městečku a vyrazit do světa... tedy spíše: Vyrazit na dovolenou, která vám jistě dodá energii, dobrou náladu, a co víc, přivezete si z ní zážitky, na které nikdy nezapomenete....

 

Kýváte souhlasně hlavou?
Říkáte, že byste vyrazila okamžitě, jen netušíte, kam by to mělo být?

 

Pak si dobře přečtěte následující řádky. Žena–in.cz vám i dnes přináší výborný tip na dovolenou!

 

 

Meganissi je největším z desítek ostrovů a ostrůvků, které patří do prefektury Lefkada.

Leží 12 námořních mil jihovýchodně od hlavního města Lefkady a 4 námořní míle od letoviska Nidri. Přestože je jeho rozloha necelých 20 km2, znamená doslovný překlad jeho názvu "Velký ostrov".

Tento nádherný kousek země, vzdálen od turistického shonu, se diametrálně liší od sousední Lefkady. Neuvěřitelná členitost pobřeží s opuštěnými zátokami obklopenými kopci hustě pokrytými bujnou vegetací, ohromující ticho rušené jen zvuky cikád a racků, třpytivé pláže - to jsou místa jako stvořená pro relaxaci a odpočinek a málokde se můžete dostat do kontaktu s původním řeckým životem tak bezprostředně jako právě zde.

 

Jedinečné panorama Meganissi dokreslují sousední ostrovy - Scorpios, Sparti, Thilia, Kithros, Kalamos, Kastos, Arkudi, Atokos aj. a samozřejmě vzdálené panorama Lefkady a mohutného Akarnanského pohoří.

 


V antice byl ostrov nazýván Taifos (také Kaphirs) podle krále Taifose, jenž byl Poseidonovým synem. Podle Homéra svěřil král Odysseus před odjezdem do Tróje své loďstvo do péče právě taifonskému králi.


Na ostrově trvale žije 2 000 obyvatel ve třech obcích a jejich hlavním zdrojem obživy je rybolov, zemědělství a dnes už také turistika. Hlavním městem je idylický přístav Vathi, dříve rybářská vesnice.

 

Najdete zde řadu skvělých restaurací a můžete se i pochopitelně vykoupat na některé z okolních pláží.


Na Meganissi je skutečně mnoho míst, která stojí za to vidět.

Známá je jeskyně Papanikoli (za II. světové války se zde skrývala stejnojmenná řecká ponorka a odtud podnikala výjezdy proti italským a německým válečným plavidlům), dále například Dračí jeskyně (také Kyklopa) poblíž Spartohori, jeskyně Giovani.

 


Dáváte-li přednost liduprázdným zákoutím uprostřed panenské přírody s oblázkovými plážemi, doporučujeme zajet na severovýchod ostrova (např. zátoka Ampelakia, zátoka Atherinos, zátoka Limonari).

Při tom určitě nezapomeňte navštívit mys Fanari s krásným výhledem na ostrov Kalamos.
Další pláže najdete na severovýchodě ostrova, jsou delší, zejména pláž v okolí Agios Ioannis, krásné koupání je rovněž nedaleko Vathi a na pláži pod Spartohori.

 

A nechcete-li se koupat? Zajeďte kamkoliv do vnitrozemí, stůjte a poslouchejte, to ticho a mír Vás pohltí. A cestou zpět se pak zastavte bez jakéhokoliv spěchu v některé z mnoha hospůdek na něco dobrého.

 

Každopádně se nemusíte bát, že by vás ostrov Meganissi zklamal. Kdepak. Toto neuvěřitelně krásné místo si zamilujete nejen vy, ale i vaše rodina.

Vězte, že pokud skutečně toužíte po odpočinku, pro načerpání nových sil je Meganissi tou pravou volbou.

CK Daniela travel s.r.o

Korunní 37, 120 00 Praha 2.


Tel: 224 253 007, 224 251 308
Fax: 222 517 599, 224 255 442
GSM: 724 016 576

http://www.danielatravel.cz/