Další čtenářka, která žila nějaký čas v zahraničí, nám poslala příspěvek na dnešní téma. V konfrontaci s cizinou nepěkné české vlastnosti ještě více vyniknou. Tak nějak by se dalo stručně popsat, o čem bude řeč. Ale lepší bude, když si její názor přečtete.

Dobré, pěkně zasněžené ráno. Milé ženy, jednou z vlastností, ale tou špatnou, nás Čechů je ZÁVIST. Závist, tu opravdu v západních společnostech nevidíte. Když jsem pár let žila a pracovala v Anglii, nikdy jsem se nesetkala se závistí. Prvním důkazem závisti je, že vám na ulici, před domem v Čechách, "ojedou pětikorunou auto". Dokonce jsem lumpíka, který to udělal, chytla.

Ptala jsem se ho: "proč jsi to udělal?". Malý pubetťák mně docela odzbrojil odpovědí. "Maminka vám závidí to auto, říkala, že máte moc krásné auto, a ona si ho nikdy nebude moc koupit, " .To mně opravdu dorazilo. Puberťákovi jsem říkala ať mamce vzkáže, že na to auto jsem musela taky dost těžce pracovat, a že jeho nebudu vláčet po policajtech, protože oprava metalizovaného laku by stála přes 10 tisíc.

Další vlastností nás Čechů jsou POMLUVY. Tato vlastnost opravdu v západní společností neexistuje. Pomlouvání, to je tak obludné, že jen zavřete dveře ve společnosti, kde sedíte, a máte automaticky " kilo másla na hlavě".

Spolehlivě jsme ženy Češky poznatelné v cizině. Jsou to ty katastrofální igelitové tašky. Můj kolega mi kdysi říkal, jestli potkáš někde ve městě nad Temží ženu a bude mít igelitku v rukách, tak to bude určitě Česka..Měl pravdu...

Po výčtu těchto dost nehezkých vlastností, jsem ráda, že jsem Češka. Pohled na nás, jako na společnost, která má nejkrásnější historii v Evropě, nejstarší Univerzitu, mnoho krásných památek, není ale moc lichotivý.... Hezký den milé Češky.

Tana M

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Milá Tano M, děkuji za zajímavý příspěvek na dnešní téma. Musím vám dát za pravdu, že závist nebo spíš nepřejícnost a pomluvy jsou dost rozšířené české vlastnosti.

Ty igelitky bych jim ještě odpustila.

Co si o Češích myslíte vy, milé ženy-in? A nebojte se ani vy Moravanky vyjádřit svůj názor. Jsou Moravanky lepší, než Češky? Nebo mají podobné vlastnosti?

Těšíme se na váš názor na adrese

redakce@zena-in.cz

Reklama