Děvčata, tohle mi nemáte dělat!
Mně stačí o jídle jenom číst, abych už v duchu hřešila.
Moc ráda se dívám na kdejaké vaření v televizi, hned mám chuť to zkoušet, a kdybych to pak měla všecko sníst, už bych se určitě kutálela.

Musím se držet na uzdě. Možná se mi budete smát, že mám tak plebejské chutě, ale v poslední době nemůžu existovat bez... čokolády Margot!
Plíživě mi ji zdražují, což mě štve, a sama se sebou bojuju, když jdu kolem regálu s ní.
Kdybych si měla naráz koupit 5 čokoládiček, asi bych se ošívala, že vyhazuju peníze. Ale takhle, když zaplatím 12 korun, mi to tak strašné nepřijde, metu domů a celá se tetelím, až si uvařím kafe, ustřihnu papírový obal a dám se do toho.
Nejlepší náladu mám, když ke kávě a té kokosové pochoutce přede mnou na stole leží ještě nějaké prima čtení.
To jsem blažená naprosto. No řekněte samy, nejsem vlastně skromná? Žádné nákladné dobroty, stačí mi maličko... ta záliba v kokosové čokoládě se se mnou táhne od dětství.

Naši mi ji kupovali a už zkraje mi na ni zřejmě vypěstovali závislost :-) - jinak samozřejmě ráda vzpomínám na fialkové bonbóny s vůní pravých fialek i tou jejich barvou, mejdlíčko jsem si chodívala do obchodu kupovat za ušetřené desetníky a těšila se, jak mi bude parádně vrzat mezi zuby.
Jedlý papír jsem jako dítě neznala, ale viděla jsem ho teď napsaný v nabídce našeho zelináře, který má všecko - od jitrnic přes hlívu ústřičnou až po ten jedlý papír.
Tomu jsem se moc divila, protože to neznám a nebudí to ve mně důvěru.
Sama sobě jsem si říkala, že "tak špatně na tom přece ještě nejsem, abych musela jíst papír!" :-).

No, máme se na co těšit, za chvilku jsou tu Velikonoce a to zas bude lákadel. Moc sice nepeču, ale přece jenom možná udělám kokosové řezy z bílků, krémem a čokoládovou polevou. Kdo to nezná - bílky se šlehají nad párou.... atd. Znáte Ožralého Izidora? Tak to je něco podobného. Radši přestávám psát, vidím to plasticky před sebou, sliny se mi sbíhají a píšu v práci, jaká hanba. Kdyby mi na tohle někdo přišel...
Gerda


Milá Gerdo,
až se stydím, jak se mi sbíhají sliny. Vy to tak barvitě popisujete, že si budu muset odběhnout do obchodu koupit něco na zub.
Dieta nedieta.

Reklama