z

Zavinovací kabáty, kardigany, ale i halenky jsou v současné době opět v kurzu. Jistě pozitivní zpráva pro všechny ženy, které mají rády flexibilitu, pohodlí a ležérnost v oblékání. Jen tak se zabalit, stáhnout páskem a jít. Žádné zapínání, žádné zbytečné zdržování před zrcadlem, jen dva uzly, nebo jednoduchá klička a můžete vyrazit.  Záleží už jen na vás, jak moc to utáhnete.

S podzimní sezonou přichází teplejší oblečení a vás by možná zajímalo, co si pořídit do podzimního šatníku. Pokud hledáte něco praktického, co příliš nepodléhá módním trendům, změnám počasí ani vaší linii, bude se vám dnešní tip možná hodit. Zavinovací oblečení totiž splňuje všechny jmenované podmínky. Jen tak z módy nevyjde, sluší skoro všem postavám a dá se nosit na několik způsobů.

Zavinovací kabáty, kabátky a úpletové kardigany se z přehlídkových mol rychle přemístily do nabídky většiny konfekčních značek, takže je snadno seženete i u nás. A výběr je opravdu bohatý.

Pojďme si na ně trochu posvítit

Zavinování nám nejvíce připomíná kimono a asijský styl oblékání, který přišel do módy už v devatenáctém století. Původně se kimonem inspirovalo domácí negližé, župany a noční kabátky přes pyžama. Postupem času se zavinování rozšířilo i na kabáty a kabátky nošené na ven.

Jejich velkou výhodou je nejen to, že nepotřebujeme knoflíky, ale hlavně jejich jednoduchost a flexibilita. Linii si určujeme samy přitažením pásku. Buď ho těsně přitáhneme k tělu a zvýrazníme štíhlý pas, nebo ho nepoužijeme vůbec a necháme přední díly otevřené a volně vlající, což působí neméně efektně.

Co se k zavinovacím kabátkům hodí nejvíc?

K „zavinovačkám“ můžete nosit jak šaty, tak kalhoty. Ale i tady platí, že čím jednodušší budou, tím lépe. Třeba úpletové šaty budou vypadat skvěle s rozevlátým kabátkem, převázaný vynikne lépe s kalhotami. Buď s úzkými a přiléhavými džínami, nebo kalhotami v délce nad kotníky, které se nosí s polobotkami typu Oxford.

Získáte tak velmi šik a přitom neformální oblečení, které vám bude slušet v každém věku.

Foto: www.vogue.com, facebook H&M a Mango

Čtěte také:

Reklama