závin s chřestem a jahodami

Samotnou by mě to snad ani nenapadlo. Přiznávám. Inspirovala jsem se u Václava Friče v restauraci Na Pekárně. Tady jsme dostali závin s bílým chřestem, jahodami a vynikající vanilkovou omáčkou. Opravdu vanilkovou omáčkou, a ne řídkým vanilkovým pudinkem. :-) A protože nám velice chutnalo, musela jsem tenhle dezert vyzkoušet i doma. Vanilkovou omáčku jsem vynechala a teplý závin jen poprášila moučkovým cukrem. Pochutnávali jsme si ke kafíčku a chuť byla opravdu skvělá!

Nejdůležitější je ten dobrý nápad! Samotná příprava závinu je snadná, stejně jako u všech ostatních závinů, na které použijete už hotové listové těsto. Když koupíte to rozválené, máte štěstí, čeká vás ještě méně práce. Základní je mít bílý chřest. Ten použijeme uvařený.

Jak připravit bílý chřest?

Koupíte si bílý chřest. Vybírejte pečlivě a poohlížejte se po českém chřestu. Samozřejmě by neměl být nijak porušený, nahnilý, měl by mít pevné hlavičky a co nejméně dřevnaté konce. Ty totiž před čištěním odlomíme nebo odřežeme.

Teď musíme chřest oloupat. Určitě nám k tomu postačí škrabka na brambory, existuje však speciální škrabka na chřest, která vám usnadní a urychlí práci. Chřest do ní chytnete jako do kleští a škrabete z obou stran.
Loupeme vždycky od hlavičky dolů a dáváme pozor, aby se hlavička od stonku neodlomila.

Oloupaný chřest uvaříme. Když nás čeká slaný recept, vodu osolíme. Na náš dnešní dezert vodu solit samozřejmě nebudeme.

Na vaření chřestu jsou výborné vysoké, užší hrnce. Ideální je totiž vařit chřest na stojato. Hlavičky chřestu by neměly být ani ponořené ve vodě. Jsou totiž křehčí a jemnější než zbytek stonku a stačí, když se uvaří v páře. Bílý chřest vaříme 7 až 9 minut, zelený 3 až 5 minut. Silnější stonky vaříme déle, slabší kratší dobu.

Vodu, ve které se chřest vařil, nemusíme vylévat. Můžete ji použít jako klasický zeleninový vývar. Výborně vám poslouží při přípravě rizota nebo krémové polévky.

Ale teď už máme uvařený chřest, pěkně dokřupava, ne do blátiva. A můžeme pokračovat v přípravě jedinečného dezertu...

závin s chřestem a jahodami

Suroviny

  • 1 hotové listové těsto - ideálně už rozválené
  • 150 g čerstvých jahod
  • 150 g uvařeného bílého chřestu
  • trocha strouhanky
  • trocha třtinového nebo bílého krupicového cukru
  • 1 vejce na potření závinu
  • snítka tymiánu nebo rozmarýnu
  • hrst loupaných plátků mandlí

Postup

Listové těsto si rozložíme, případně rozválíme a položíme na pečící papír. Posypeme trochou strouhanky, aby závin zůstal pěkně křupavý a moc nezvlhnul.
Na těsto dáme nakrájené jahody a kousky uvařeného chřestu. Posypeme cukrem a trochou čerstvých bylinek.

Závin zamotáme, potřeme rozšlehaným vejcem a posypeme mandlemi.

Pečeme v troubě předehřáté na 200 °C, 25 až 30 minut.

Na talíři ještě pocukrujeme a můžeme doplnit vanilkovou omáčkou.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama