jakou odvahu a komu závidí čtenářka s nickem eli. emanuela? To se dočtete v dalším příspvěku, který nám dorazil na dnešní zajímavé, ale tak trochu intimní téma

Měla jsem pár kamarádek, které se neholily. Nedělalo jim problém vyjít na ulici v kraťasech či tričku bez rukávů. Prostě to neřešily. Když jsme se nad jejich odvahou podivovaly, nikdy se nenechaly zviklat. Dokázaly se vykašlat na to, co si o nich okolí myslí. Obdivuji takovou odvahu a i svobodu.

Holení mě nebaví, je to činnost, která se prostě udělat musí, ale kdyby neexistovala, bylo by to skvělé. Jenže to se asi jen tak nestane. Vždyť společnost je reklamami denně masírována, že holení je nutné. Co třeba reklamy, které nabízí bezpočet způsobů, jak docílit hladké pokožky! Nebo salony, které nabízí trvalé odstranění chloupků! Už kvůli tomu, že kdyby ženy přestaly chloupky řešit, tak tyto firmy a společnosti by přišly o zisk.

Nemám tu odvahu, jakou měly moje kamarádky. Nemohla bych vyjít v krátkém oblečení a světu ukázat neoholené nohy či zarostlé podpaží. Zatím se tedy holím. Začínala jsem s žiletkami - otci jsem zabavila již léta nepoužívané holítko, koupila do něj žiletky a pak se jen koukala na tu krvavou lázeň. :) Po čase nám Ježíšek přinesl epilátor.

Používání sice svinsky bolelo, ale zase ten klid na delší dobu, za to stál. :) Tedy, než začaly chloupky zarůstat. Ale vytrhávání přineslo své ovoce, i když jsem reklamním řečem nevěřila. Opravdu se té věčičce podařilo vytrhnout některé chloupky i s kořínky, takže dnes mám na nohách méně práce. Na to, abych epilátor použila i v podpaží, nejsem dostatečná masochistka. :) Škoda, že už ho nemám... Ke koupi nového jsem se nedostala, takže holt holítka to jistí.

Líbilo by se mi, kdyby v naší společnosti nebylo tak striktně dáno, že se ženy musí holit. Bylo by fajn, kdyby to byla věc asi na takové úrovni, jako jestli si žena oblékne sukni nebo kalhoty (dnes už se na ženu v kalhotech lidi nekoukají se zděšením či opovržením). Aby tu prostě existovaly obě možnosti - holit i neholit - a zejména za volbu „neholit“ ženy nebyly pranýřovány. Já bych byla někde uprostřed - v zimě bych na to asi kašlala, v létě bych se holila.

Zatím si jen sním o tom, že si jednou dopřeji luxusu nějakého salonu a navždy se s chloupky rozloučím. :)

eli.emanuela

Co k tomu dodat? Já myslím, že taková svoboda, že ženy nikdo nepranýřuje za neholené nohy nebo podpaží tady stále ještě panuje. Ještě jsem se nesetkala s tím, že by někdo něco řekl ženě, která má chlupaté nohy, nebo podpaží. Vy ano?

Reklama