postel

Závěsy mají široké uplatnění. Většinou si je spojujeme s nejjednodušším zákrytem šaten, polic a úložných prostorů. Textil poslouží všude tam, kam z nějakého důvodu nemůžeme dát dveře. Závěs ale může být i zajímavým dekorativním prvkem.

Možná vám při vyslovení slova „závěs“ naskakuje husí kůže a spojujete si ho s objemným lapačem prachu. Ano i mně se vybavuje taková asociace. Mohutný béžový závěs mezi obývákem a šatnou. Brrr. Když se vypral, musel se pořádně vytahovat žehličkou, aby dosáhl původní délky. Neměla jsem ho ráda. Ale když vidím některé nápady bytových architektů, začínám závěsům pomalu odpouštět.

A uznávám, že jsou místa, kde si dokážu závěs docela dobře představit. A to nejen na jižních oknech, kdy nás chránil před spalujícími paprsky žhavého slunce, ale třeba jako dělící prvek v místnosti, když nemáte prostoru nazbyt.

n

Závěs může být výrazným barevným akcentem třeba v dětském pokoji. Stačí jen jeho barvy sladit s ostatním zařízením, jak vidíte na tomto obrázku a máte osvěžující doplněk s praktickou funkcí navíc jako bonus.

pokoj

Když zvolíte textilii, která se bude dětem líbit, ukryjete třeba nedokonale složené oblečení, či police s hračkami a ještě přibude bezpečné místo ke hrám na schovávanou.

Závěsem můžete snadno a poměrně levně změnit barevný charakter místnosti. Pokud se nebojíte výrazných vzorů závěsů, mohou vás v mnohém inspirovat. Třeba jako u této šatny.

m

Závěs nemusí být jen z hutného materiálu, jak jsme byli zvyklí.

Můžete použít zcela netradičně i transparentní, který dá prostoru vzdušnost a příjemně rozptýlí světlo. Posuďte sami na tomto obrázku.

m

Jak se vám tyto nápady líbí?

Zdroj foto: facebook Ikea

Čtěte také:

Reklama