Před nedávnou dobou jsem si domů pořídila jedno z nejžádanějších fitness nářadí posledních let – TRX závěsný trénink. Produkt, který by měl v minimálním čase přinést maximální výsledky a řadě lidí prý pomáhá vybudovat pevnou a zdravou postavu. Je tato fitness pomůcka jen dalším komerčním tahákem, či opravdu funguje? Otestovala jsem za vás!

Vzhledem k tomu, že poměrně dosti zatěžuji svůj pohybový aparát, byla mi před nedávnem mým fyzioterapeutem doporučena fitness pomůcka, která by mi pomohla vyrovnat svalové dysbalance, jež mě trápí v podobě občasné, ovšem velmi pronikavé bolesti hrudní páteře, kterou trpím po nedávném pádu z kola. Chtěla jsem se jich samozřejmě zbavit, ale pouhá docházka na rehabilitační cvičení prostě nestačí. Pořídila jsem si tedy až domů TRX – Suspension Training!

Co je TRX?

Abych vás zprvu uvedla do obrazu, dovolte mi malý popis tohoto malého, leč kouzelného pomocníka: TRX = Total – Body Resistence Exercises. Volně přeloženo představuje cviky, které procvičí všechny svalové skupiny těla, a to vše za pomoci speciálního cvičebního nářadí, které je složeno pouze ze dvou pevných popruhů nastavitelné délky a madel pro ruce či pro nohy.

Jak TRX funguje a jaký je průběh cvičení?

Závěsné cvičení  TRX rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh. Cvičení na něm nám tedy umožňuje dostat své tělo do mnoha rovin, a to prakticky kdekoliv – doma, v kanceláři, v parku…

Celý průběh cvičení navíc vypadá zdánlivě velmi jednoduše! Jak jsem zmínila výše, tato cvičební pomůcka se skládá ze dvou pevných popruhů nastavitelné délky, zakončenými madly pro ruce či nohy. Samotné cvičení pak praktikujeme tak, že jedna část našeho těla je vždy na podložce (na zemi) a druhá zavěšena na TRX. Nespornou výhodou je, že TRX můžete vzít opravdu kamkoliv – jeho skladnost a lehkost vás jistě mile potěší!

ccxc

Fotky byly poskytnuty z facebookové stránky TRX Training

Vděčný pomocník doma i v parku

Na TRX cvičím asi přes měsíc a nemohu si ho vynachválit. Kamkoliv cestuji, mám jej vždy při ruce. Nejčastěji se do něj zavěšuji doma pomocí dveří, když jsem za hezkého počasí v parku, využívám podpory stromů, nedávno jsem se zavěsila i na dětském hřišti (smích). Zkrátka TRX se stal mým stálým společníkem. Skvělé navíc je, že pouhou změnou polohy vašich chodidel můžete vymýšlet různé cviky, které odpovídají vaší současné fyzické kondici. Jeho multifunkčnost vás v tomto ohledu tedy jistě nadchne!

Pořídit, či nikoliv?

Summa summarum, s TRX jsem skutečně spokojena, pravdou zůstává, že investice kolem 5 000 Kč sice nebyla zanedbatelnou položkou v mém rozpočtu, po měsíci užívání však mohu potvrdit, že má záda si lebedí blahem!

A proto TRX vřele doporučuji! Pokud se vám však zdá cena za tento fitness výrobek neadekvátní, můžete navštěvovat řadu veřejných hodin – TRX  závěsný trénink je totiž v mnohých fitness centrech etablovanou hodinou!

Pro inspiraci také zhlédněte mé oblíbené instruktážní video:

Čtete také:

Reklama