Také máte rádi, když vám kvete zahrada nebo jen terasa či balkon? Touto dobou jsou již v plném rozkvětu petunie, muškáty, pelargonie... Je to krása, když bohatá květenství přerůstají přes okraj květináče a hledají prostor, aby mohly ještě lépe vyniknout.

plastia

plastiaPro převislé květiny jsou ideální buď vyšší, nebo závěsné květináče. Dlouhé stonky plné květů tak mohou vytvořit nádherné závoje barevných květů, které vás budou těšit celé léto! Velmi pěkně vyniknou, když je zavěsíte někam do prostoru, například na terasu, do altánu nebo jen tak přes okraj balkonu.

Zejména převislé petunie, v různých barvách, pokud je často přihnojíte vytvoří nádherné, bohaté květy. Kvetou celé léto, až do října.

Naším tipem pro nádobu, kam převislé květiny umístěn je závěsný květináč Mareta - více na www.plastia.cz

Květináč Mareta se skládá ze dvou hlavních částí: spodní tvoří samozavlažovací vložka s rezervoárem na vodu a horní část pro zasazení rostlin. Květináč vytvoříte jejich spojením. Nádoby jsou odolné proti vlivům počasí či nárazu a díky speciálnímu samozavlažovacímu systému se postarají o květinu i v době Vaší nepřítomnosti. Květináč Mareta obsahuje závěsný řetízek, který umožní pověsit nádobu s květinami na zahradě, balkóně nebo u vstupu do domu.

Základní barevné kombinace:

 • Slonová kost světlá + slonová kost tmavá
 • Zelená světlá + zelená tmavá
 • Růžová + vínová
 • Antracit tmavý + antracit světlý

Návod na pěstování

plastia

 1. plastiaSložte hladinoměr a vložte knoty.
 2. Vložte háky do otvorů ve dně truhlíku. Při zavěšení truhlíků pomocí háků, vždy zkontrolujte umístění háků v otvorech ve dně truhlíku a nezapomeňte na zajištění pomocí kovové spony.
 3. Do místa po vyjmutí hladinoměru nasypte drenáž.
 4. Na dno truhlíku nasypte substrát určený pro pěstování balkonových květin. Květinu i s kořenovým balem vložte do truhlíku, dosypte substrát a dobře upěchujte.
 5. V prvních týdnech zalévejte květiny shora na substrát. Hladinoměr Vám ukáže stav vody v rezervoáru.
 6. Po 3 až 8 týdnech kořeny prorostou ke dnu vložky a některé rostliny spustí své kořeny až do rezervoáru vody. Po několika týdnech můžete zalévat květiny přímo do zalévací šachty.
 7. Rostliny doporučené pro pěstování v květináčích Mareta: Pelargónie, Begonie, Minipetunie, petunie převislá, Bidens (dvozubec), Bakopa, Fuchsie, Verbena, Chryzantéma atd.)

Převislé květiny ale můžete dát i do truhlíků nebo například do barevných květináčů Mimoza, zde vyniknou solitérní rostliny. Sladíte-li barvu květnáče a květenstvím rostliny, bude krásný doplněk vaší zahrady nebo terasy.
Více na www.plastia.cz

plastia

Reklama