Přemýšlíte, kam vyrazit během zimních prázdnin s dětmi? Na hřiště se zajít nedá a dětské koutky je nebaví? Chcete, aby si vaše ratolesti hrály a přitom se vzdělávaly? Máme pro vás tip.

 

Zajděte s dětmi do Muzea hl. m. Prahy a navštivte nově otevřenou hernu s názvem Vítejte ve středověkém domě. Herna má vzhled pražského středověkého, tedy gotického domu z období 14.–15. století. Je zčásti vybavena opravdovým dobovým nábytkem jako stoly s lavicemi, truhla, polička s nádobím.

 

V domě naleznete síň, světnici, kuchyni i komoru a nechybí ani prevet neboli středověký záchod. V rohu světnice stojí kašírované ohniště, na první pohled k nerozpoznání od skutečného, o kousek dál kachlová kamna, která si děti vyskládají opět z kašírovaných kachlí.

 

Malí návštěvníci si tu mohou pohrát se spoustou loutek s podobou středověkých lidí. Mohou se také seznámit s tehdejšími řemesly nebo podle středověké kuchařky „uvařit" středověké pokrmy.

 

Děti do 15 let mohou středověkou hernu navštívit jen v doprovodu dospělé osoby. Otevřeno bude od 9 do 18 hodin od úterý do neděle.

Reklama