S pomocí produktů Dr. Oetker to zvládnete snadno a výsledek bude dokonalý. Stačí mít jen dostatečné množství ovoce, květů, či bylinek, z nichž budete svoje dobroty připravovat. Pak už jen stačí zvolit vhodný produkt z nabídky Dr. Oetker a postupovat podle návodu na obale. 

64be4a6313f6a1.jpg
Foto: Testerka Vendelína

O tom se mohly přesvědčit patnáct našich testerek, které získaly pro své domácí zavařování řadu produktů od Dr. Oetker. Zajímala nás recenze na tři z nich a to Pektin, Kyselinu Citronovou a Želírovací cukr se stévii. Zeptali jsme se jich na jejich recenze.

Co mohly testerky vyzkoušet?

Pektin

pektin.jpg

Pektin Dr. Oetker je rostlinný želírovací přípravek na zavařování džemů a marmelád, želé či pikantních čatní. Jeden balíček vystačí na 2000 g ovoce, ke kterému se přidává 700 až 1000 g cukru v závislosti na zralosti ovoce či na preferovaném obsahu cukru v připravovaném džemu. Obsahuje citrusový pektin a je 100% rostlinného původu. Je možné ho kombinovat s řepným i třtinovým cukrem. Výrobek neobsahuje žádné konzervanty. Pektin Dr. Oetker na přípravu džemů podle vlastní chuti!
Více ZDE

Želírovací cukr se stévií 3:1

64be478ba54c6Dr-Oetker-Zelirovaci-cukr-stevie-250g-3D-RGB.jpg
Připravete si džem s ovocným podílem až 74 % a nižším obsahem kalorií! Vyzkoušejte první želírovací cukr se stévií. Výrobek obsahuje výtažky z exotické rostliny Stevia rebaudiana, která obsahuje přírodní sladivé látky glykozidy steviolu, které jsou o mnoho sladší než cukr a neobsahují skoro žádné kalorie. Džem připravený s Želírovacím cukrem se stévií obsahuje až o 38 % méně kalorií než klasicky připravený džem (ovoce a cukr v poměru 1:1). Jedno balení Želírovacího cukru se stévií 250 g vystačí na 0,7 kg ovoce a vaří se jen 5 minut. Výrobek je vhodný na zpracování všech druhů ovoce.
Více ZDE

Kyselina citrónová

934985-dr-oetker-kyselina-citronova-pro-potraviny-20g.jpg
Balení obsahuje 20 g kyseliny citrónové v práškové formě, což odpovídá asi 320 ml citrónové šťávy. Podporuje želírovací proces a zvýrazňuje chuť ovoce i zeleniny při zavařování. Vhodná na dochucení salátů, kompotů a nápojů. Mimo jiné je i vydatným pomocníkem při odstraňování vodního kamene, např. v kávovarech apod. Více ZDE

Pektin – jak využily Pektin testerky pro své domácí zavařování nebo výrobu džemů?

 • Pektin mě mile překvapil, hlavně tím, že vystačí na 2 kg ovoce. Využila jsem jej pro jahodový džem. Použila jsem i Pomůcku ke konzervování Dr.Oetker , džem jsem nesterilizovala , ale věřím, že vydrží.
 • Velmi dobře, snadno a rychle se s ním pracuje. S výsledným produktem jsem byla vždy spokojena. Použila jsem ho k výrobě broskvového, angreštového, meruňkového a jahodového džemu.
 • Pektin jsem použila do jahodového džemu, přesně podle návodu, krásně ztuhl a je výborný chuťově.
 • Pektin jsem použila na směs ovoce rybíz červený, rybíz černý a angrešt - a slazeno třtinovým cukrem. Krásně želíroval, nakonec jsem ještě pro jistotu přidala Kyselinu citronovou. Do rána krásně ztuhlo.
 • Pektin jsem využila pro rybíz s malinami. Želírovací schopnost má dobrou. Uvítala jsem, že malý sáček je pro 2 kg ovoce a stačí přidat pouze 700 - 1000 g cukru. Dobře se provařuje a stačí pár minut.
 • Pektin jsem využila na vaření jahodového džemu. Příprava byla jednoduchá a rychlá. Chuť džemu je opravdu jahodová, muž i malá chválí, ale pro sebe bych si tam dala trochu méně cukru.
 • Pektin z citrusových plodů, vystačí na 2 kg ovoce + balíček pektinu + 2 lžičky citronové a vznikne lahodný džem. Pektin jsem použila na třešně, višně, meruňky. Všestranný pomocník v kuchyni a v domácnosti, vřele doporučuji.
 • Za nás super věc, pokud máte řídký rozvar z ovoce, použili jsme ho do rybízovo jahodové marmelády. Ale když je možnost, raději rozvar uděláme co nejhustší, abychom podpůrné přípravky použili co nejméně.
 • Pektin je super pomocník, bez něj se moje zavařování neobejdou.

3.jpg
Foto: Testerka Líba

Kyselina citronová – co na ni říkají testerky?

 • S kyselinou se mi pracuje velice dobře, používám jí do marmelád a sirupů.
 • Kyselina citronová výborná, práce s ní je v pohodě, využívám ji do všech džemů, kde chci mít jistotu, že džem nebo marmeláda dobře zhoustnou a množství dávám podle oka. U jahod více, u ostatního ovoce méně, ale vždy.
 • Kyselinu citronovou jsem použila při přípravě bezového sirupu. Dělám 2 druhy, klasický květy s citronem a pomeranč, zázvor, květy. Oproti receptu v kuchařce dáváme kyseliny citronové méně, ale sirupy zavařuji v myčce. Nikdy se nezkazí. Myslela jsem, že bude zázvor v sirupu pro malou štiplavý, ale chutná jí a vyptala si menší lahev i na tábor.
 • Super věc, využívám často. Úklid domácnosti, domácí sirupy....
 • Pracovalo se s ní dobře, vynechala jsem želírovací zkoušku a na konci jsem vždy přidala kyselinu citronovou a konzistence marmelády byla dobrá.
 • Kyselinu citronovou používám často - včera použito do směsi zahradního ovoce. Míchám vždy s trochou cukru, lepší se rozpouští.
 • Kyselinu citrónovou jsem přidávala do jahodového džemu (jen jednu lžičku). Zvýraznila chuť a zvýšila želírovací schopnosti.
 • Kyselina citrónová – klasika. Použili jsme ji do bezinkového sirupu.
 • Jemně krystalická, nepostradatelný pomocník při zavařování džemů, sirupů, výborný prostředek hodnotím velice na výbornou,
 • Kyselinu citronovou jsem použila na meruňky, aby neměnily barvu, a měly krásně čerstvou barvu. Vřele doporučuji, všestranný pomocník v kuchyni a v domácnosti.
 • Kyselinu citronovou jsem nepoužila. Jelikož zpracovávám rybíz, ten je kyselý dost a sám o sobě má výbornou želírovací schopnost. Používám ji pouze do sirupů, a to zvláště do bezového. ten jsem letos nevyráběla.

2.jpg
Foto: Testerka Odeta

Želírovací cukr se stévii – co na nej říkají testerky?

 • Želírovací cukr se stévii - opět výborná novinka, neznala jsem a jsem max. spokojená. Krásná práce, rychle hotové, chuťově výborné. Využila jsem do malinové marmelády, měla jsem množství malin tak akorát na tento želírovací cukr, tak se mi to velmi hodilo.
 • Cukr se stévií jsem dala do džemu ananas a kardamom. Tobolky jsem po uvaření poctivě vylovila:-) Původně mělo být mango čatní, ale v obchodě bylo mango moc tvrdé a nedozrálé. Džem nám chutná všem, malá už vymýšlí recepty, prý to může i do mléčné rýže. S tímto produktem je příprava snadná. Chuť je téměř stejná jak u výrobku s cukrem.
 • Byl výborný, příprava marmelády snadná a rychlá. Letos jsem zpracovala asi 5 kg jahod, takže mi to všechny testované přípravky velice usnadnily a urychlily.
 • Želírovací cukr se stévií jsem použila poprvé, trošku jsem váhala, ale držela jsem se návodu :). Použila jsem na džem z červeného a černého rybízu. Nezapomněla jsem na zkoušku tuhnutí. A již se všichni těšíme na ochutnávky. Děkuji za možnost testovat výrobky Dr. Oetker - nezklamaly.
 • Na želírovací cukr se stévií jsem byla nejvíc zvědavá. Přiznám se, že jsem měla trochu předsudek, že ovlivní výslednou chuť.
 • Byla jsem ale překvapená. Moc dobře a rychle se s ním pracovalo. Nepociťovala jsem žádnou příchuť, kterou bych si nepřála. Těším se, že vyzkouším želírovací cukr se stévií na podzim, na můj oblíbený džem ze švestek a toskánského vína.
 • Želírovací cukr jsem použila do jahodového džemu. Byla jsem nadšená, jak jednoduchá příprava džemu s ním byla. Džem má vynikající chuť.
 • Nejlepší produkt, konečně bez cukru. I pro mě cukrovkáře je to lepší varianta. Použili jsme ho do rybízovo jahodové marmelády.
 • Želírovací cukr se stévií jsem použila do džemu mix rybízů s borůvkami. Hodnotila bych kladně, že vůbec se nepřidává cukr. Stévie má ohromnou sladivost. Dobře se provařuje a stačí pár minut. Na závěr bych chtěla podotknout, že v balíčku Oetker sice nebyl zařazen pro testování výrobek Gelfix, s tím mám nejlepší zkušenosti. Protože ten přidá džemu takovou jiskru a lesk. To jiné přídavky nedokážou. Je pravda, ale, že s Gelfixem se přidává do džemu nejvíce cukru.
 • Můj tip - 2 pektiny z citrusových plodů 3:1 na 700 g ovoce + 1 želírovací cukr se stévií, lahodný džem s ovocným podílem 74 % ovoce, Želírovací cukr jsem použila na višně, třešně, rybíz a meruňky, skvěle se pracovala s výrobkem želírovací cukr se stévií, vřele doporučuji vyzkoušet, hodnocení jednička s hvězdičkou.

1.jpg
Foto: Testerka Odeta

Děkujeme testerkám za jejich recenze a jsme moc rády, že všechny testované produkty pochválily.  

Více najdete na https://eshop.oetker.cz/cs

64871d0adcdb4obrazek.png

Naše články:


logo.jpg

Reklama