V našem článku Znáte císařskou deskovou hru GO? se můžete seznámit s touto zajímavou strategickou deskovkou. Pokud jí chcete víc proniknout pod kůži, zkuste třeba tento turnaj...

Pražský mezinárodní turnaj v GO o Pohár Korejského velvyslance

  • Praha, 4. - 5. května 2013

Pražský mezinárodní turnaj v go patří mezi naše vrcholné goistické akce. Letošní 42. ročník se bude již pošesté konat pod záštitou korejského velvyslanectví v Praze a nejlepší český hráč se z něj kvalifikuje na mistrovství světa konané na podzim v Koreji. Organizátoři turnaje očekávají účast přibližně 100 hráčů, mezi nimiž absolutní českou špičku doplní i řada silných hráčů ze zahraničí. Stejně jako v předchozích letech se akce koná v reprezentativních prostorách Kongresového sálu Masarykovy koleje. Slavnostního zahájení a předání cen se zúčastní i řada pozvaných hostů, především pan Gabriel Oh, velvyslanec Korejské republiky v Praze a zástupci sponzorských firem. Na turnaj přijede jako host i reprezentant Korejské baduk asociace, profesionální hráč pan Seo Kon-woo 6-dan. Neměla by chybět ani tradiční čajovna. Akce je přístupná veřejnosti, diváci a příznivci go jsou vítáni.

Loňské prvenství bude obhajovat maďarský hráč Pál Balogh, mezi největší favority patří i několik českých hráčů, zejména loni nejlepší Lukáš Podpěra, mnohonásobný mistr republiky Ondřej Šilt a současný mistr Evropy Jan Šimara.

Turnaj pořádá občanské sdružení Pagoda, které podporuje goistické aktivity v Praze a okolí, ve spolupráci s Českou asociací go. Organizátoři velmi děkují všem podporovatelům, především firmě Sungwoo Hitech, firmě RSJ, firmě China Tours a několika menším sponzorům, včetně velvyslanectví Koreje.

  • Nováčci vstup zdarma
  • Registrace: 4. května od 9:15 do 10:15
  • Kongresový sál Masarykovy koleje v Praze

Další informace najdete na stránkách:

Reklama