5.–7. HODINA PODVEČERNÍ
 
V těchto hodinách nastává pro většinu lidí největší krize. Snaží se vydolovat skryté zbytečky energie, zatímco hladina stresu se pohybuje v závratných výškách. Obzvláště patříte-li mezi zaměstnané matky, asi to sama potvrdíte. Mezi pátou a sedmou hodinou se vrátíte domů a místo odpočinku vám začíná nová „šichta“.
 
VYHLEDEJTE SAMOTU
Pár minut před koncem pracovní doby vyvěste telefon (mírnější varianta nabízí alespoň vypnout vyzvánění) a na chvilku odejděte pryč z kanceláře (nebo prostě místa, kde pracujete) někam, kde vás nikdo nebude rušit a především vás nikdo nebude sledovat. Vestoje si představujte, že z vás odchází vše negativní. Začněte s hlavou, postupně pokračujte směrem dolů. Když se dostanete k chodidlům, namlouvejte si, že to škodlivé z vás vsakuje země.
 
ZAPOJTE SE DO RODINNÉHO ŽIVOTA – POMALU
Nyní nastává další základní moment dne – dorazíte domů. Místo toho, abyste okamžitě začala chystat večeři a nahánět děti k domácím úkolům, dopřejte si chvilku klidu. Například si napusťte vanu a nějakou dobu lenošte. Pak budete mít mnohem více sil všechno zvládnout.
 
ZBAVTE SE STRESU NAHLAS
Hudba se také řadí mezi univerzální léky – nejenže zlepšuje náladu a uvolňuje napětí, ale i pomáhá načerpat novou energii. Stydíte-li si zazpívat ve společnosti jiných lidí, zapějte si třeba v autě nebo ve vaně. Slibuji, pomůže vám to.
 
 
8.–11. HODINA VEČERNÍ
 
Vaše energie sice zaznamená nárůst po večeři, ale ne na moc dlouho. Potom se totiž propadne na stejnou hodnotu, ne-li ještě hloub.
 
UKLIDNĚTE SE
Pokud si chcete dopřát klidný spánek, hodinu před uložením se do postele musíte dostat všechny starosti ze své hlavy. Nejjednodušším způsobem, aby se vám to podařilo, je dělání nějaké rutinní, psychicky nenáročné činnosti. Čtení (ne ale umělecké knížky, na kterou se musíte zcela soustředit), hraní na hudební nástroj (vybírejte skladby, které zvládáte zpaměti, téměř automaticky), ale svou úlohu splní třeba i pletení.
 
ZAHŘEJTE SE
Výzkumy prokázaly, že člověk usíná ve chvíli, kdy se sníží jeho tělesná teplota. Těsně před ulehnutím se osprchujte horkou vodou (nebo se ponořte do bublající vyhřáté vany) a uvidíte, že usnete téměř okamžitě a probudíte se až ráno.  
Reklama