Rády byste měly, milé Ženy-in, pocení pod kontrolou? Není nic nepříjemnějšího než mít ošklivé koláče v podpaždí. Na trhu se objevily nové deodeoranty a roll-ony, které vám pomůžou s pocením zatočit.

Pocení je přirozený proces, který hraje důležitou úlohu v termolegulaci, kdy se tělo zbavuje škodlivých látek. Potíme se čtyřiadvacet hodin denně a příčiny jsou různé: stres, nadměrné teplo, nemoc nebo tělesná námaha. Někteří lidé se potí víc a důvodů je mnoho, například nesprávná životospráva, špatný pitný režim nebo kouření.

V drogeríich seženete spoustu druhů antiperspirantů a kuličkových deodorantů, které potlačí pocení a nepříjemný pach. Běžným deodorantem omezíte tvorbu potu a jeho zápach. Je nutné ho používat víckrát za den. Antiperspirant pot potlačuje. Jeho výhoda je, že zabraňuje pocení, a současně díky vůni budete voňavá po celý den.

Jejich účinky ale nemusí být někdy stoprocentní. Pro lidi trpícím nadměrným pocením, tzv. hyperhidrózou, jsou nedostatečné. Hyperhidróza se projevuje tak, že i když je člověk v klidu a nic nedělá, v podpaždí mu vznikají velké propocené kruhy. V tom případě pomáhá léčba botulotoxinem. Ten se aplikuje jemnými jehličkami do podpaždí a vydrží až šest měsíců. Pokud ani botulotoxin není efektivní, lze podstoupit drobný zákrok, jímž se činnost potních žláz operačně přeruší.

A jaké zcela nové deodoranty jsou k mání? Nahlédněte do naší fotogalerie: