Skončily prázdniny a s nimi období roku, kdy vše plyne tak nějak pomaleji, pohodověji a díky sluníčku jsme i více odolní proti pracovní zátěži. S příchodem podzimu a blížícím se koncem roku je člověk stále pod větším pracovním tlakem, počasí se zhoršuje, nastávají výrazné výkyvy počasí a imunita dostává zabrat. Jedním z projevů oslabené imunity mohou být i opary způsobené virem Herpes simplex 1 (HSV-1). V dospělosti může být herpetickým virem infikováno až 85 % populace ČR, s oparem se tak během života setkává opakovaně téměř každý z nás.

Barnys

Virus ve své neaktivní formě „spí“ a čeká u nervových zakončení na oslabení organismu, které by jej probudilo k aktivitě. Spouštěčem může být psychické vypětí, únava, stres, horečka, hormonální výkyvy (menstruace) nebo změna klimatu při cestování. Po aktivaci viru se velice rychle dostavují pocity pálení a svědění a v postiženém místě se během několika hodin objeví bolestivé puchýřky. Herpes viry jsou vysoce infekční po celou dobu výsevu, dokonce, i když se už puchýřky vyhojily, je proto na místě dbát o přísnou hygienu a s virem co nejrychleji „zatočit“.

Zřejmě nejefektivnější jsou antivirotika ve formě tablet, ta jsou ale jen na předpis a používají se pouze při závažnějších projevech. Antivirotické masti jako další možnost zabraňují množení viru, ty je však nutné nanášet několikrát denně a zabránit setření masti z místa aplikace. Poměrně nedávná novinka - hydrogelové náplasti usnadňující rychlejší vyhojení se zase hodí spíše na menší projevy.

Jako velmi účinné se nám jeví řešení z laboratoře profesora Guy Val Elsackera v podobě doplňku stravy HerpeNorm™. Ten je ve formě kapslí, které obsahují sofistikovaný poměr aminokyseliny L-lysinu a zinku. L-lysin je aminokyselina, která potlačuje růst herpetického viru tím, že působí proti aminokyselině argininu, který podněcuje růst herpeviru. Obsažený zinek pomáhá posilovat obranyschopnost organismu, působí příznivě při kožních obtížích a výrazně tak napomáhá hojení pokožky a zkracuje tak rekonvalescenci. Pokud tedy na opary trpíte častěji a užijete HerpeNorm™ při prvních pocitech svědění a pálení na rtu, tak budete překvapeni rychlým a efektivním nástupem účinku, kdy se kožní projevy nemusí vůbec vyskytnout a dělení herpes viru zastavíte již v prvopočátku.

doplněk stravy

HerpeNorm™ je nyní v měsíci září k dispozici v akčním balení 1+1 ve všech lékárnách nebo na e-shopu http://www.barnys.cz/5-opary.

Reklama