Trávíte v kanceláři minimálně osm hodin denně a chcete se nejen líbit, ale také cítit se pohodlně. Pravidla firemního odívání nemusí ale nutně znamenat jen nudný, šedý kostýmek... Svůj šatník si můžete obohatit o přiléhavé sáčko, úplet nebo volnější kalhoty. Britská stylistka Leesa Whisker odpovídá na čtyři otázky, co na sebe, aby formální oblečení už nebyla nuda!

Jak se oblékat do práce?
Pokud pracujete v kreativním oboru, jako je módní odvětví, umělecký obor, nebo pracujete v médiích, nemusíte přeci jen tolik dbát na elegantní oblečení. Můžete si dovolit nosit ležérnější kousky a dát více najevo svůj styl. Pokud ale máte zaměstnání, kde se očekává, že budete firmu nebo nadřízeného reprezentovat, musíte se obléknout tak, abyste vypadala dokonale, profesionálně a upraveně. I oblečení musí vzbuzovat důvěryhodnost.

Jsou například vhodné do kanceláře i šortky?

šortky

Například v redakci Žena-in.cz ano! Ale pokud pracujete v bance nebo na úřadě, krátké kraťasy raději odložte! Kraťasy nejsou formálním kouskem oblečení jako kalhoty nebo sukně. Hezky ale vypadají kraťasy s délkou do půlky stehen nebo nad kolena, ale pouze v případě, že jste majitelkou štíhlé postavy!

Jaké kousky oblečení do kanceláře nosit?

kosile

Módu do kanceláře seženete skoro v každém obchodě s oblečením. Základ šatníku tvoří košile, sukně, šaty a kalhoty v různých barvách a vzory. Místo kostýmků noste úplety, svetry, kabátky, volnější kalhoty. Oblečení do kanceláře nemusí být nutně konzervativní a nudné, ale mělo by vás bavit!

Jak dodat šmrnc oblečení do kanceláře?

barvy

Rozbijte svůj šatník barvami, pastelovými či výraznými, nebo zajímavými střihy či materiálem. Uvidíte, jak se budete cítit svěže. Noste doplňky, ženskost podtrhněte vysokými podpatky. Už žádné nudné šedé kostýmky!

A v čem chodíte milé dámy do práce vy? :)

Čtěte také:

Reklama