- Rychle se mastící vlasy
Rychle mastící se vlasy jsou jednou z nejčastějších zimních patálií. Na vině jsou přechody z venkovních mrazů do přetopených místností, které nepříznivě ovlivňují vlasovou pokožku, nevyvážená životospráva nebo časté nošení pokrývek hlavy. V takovou chvíli je nejvhodnějším řešením zvolit jemnou vlasovou kosmetiku. „Lidé s rychle se mastícími vlasy mají obavy, že každodenním mytím vlasy ničí. Není tomu tak. Stačí vybrat vhodné přípravky. Takové, které vlasy šetrně myjí, plně respektují přirozenou rovnováhu pokožky hlavy a vlasy zároveň hydratují,“ radí vlasová expertka Renáta Gacká.
- Elektrizující vlasy a krepatění
Od mrazu vysušené vlasy a časté nošení čepic či klobouků má za následek i tolik nepříjemné elektrizování a krepatění vlasů. Ty jsou poté nevzhledné, poletují všude kolem a je prakticky nemožné upravit je dle obrazu svého. V tomto případě ovšem pomáhá vyměnit hřeben s plastovými hroty za hřeben z přírodních materiálů, jako jsou například kančí štětiny. Taktéž jim ovšem prospívá přidávat olejíčky do konečků vlasů nebo je možné zakoupit hydratující masky s antistatickým efektem, které vlasy uhladí, ale zároveň je nezatíží.
URTEKRAM Vlasový pečující olej - kokos, 219 Kč, COSLYS Maska pro slabé a nepoddajné vlasy, 398 Kč, Velký oválný kartáč z olivového dřeva a štětin z divočáka, 779 Kč, Biooo.cz
- Vysušené a polámané vlasy
Vítr, mráz, neustálé otírání vlasů o bundy a svetry, častější fénování a žehlení. To je jen zlomek faktorů, které mají vliv na vysoušení a lámání vlasů. V zimním období je tak důležité pokusit se co nejvíce minimalizovat jakékoli mechanické poškozování vlasů a zároveň je pravidelně hydratovat. Posloužit mohou vyživující masky na vlasy, ať už zakoupené nebo doma udělané. Výborným pomocníkem je v tomto ohledu například avokádo, vaječný žloutek či arganový olej.
Nový komentář
Komentáře
Dnes jsem vlasy vůbec nemohla po umytí rozčesat, i když jsem použila kondicionér. Musela jsem použít masku.