5c1b8f0d48fbfimage.jpg

  • Rychle se mastící vlasy

Rychle mastící se vlasy jsou jednou z nejčastějších zimních patálií. Na vině jsou přechody z venkovních mrazů do přetopených místností, které nepříznivě ovlivňují vlasovou pokožku, nevyvážená životospráva nebo časté nošení pokrývek hlavy. V takovou chvíli je nejvhodnějším řešením zvolit jemnou vlasovou kosmetiku. „Lidé s rychle se mastícími vlasy mají obavy, že každodenním mytím vlasy ničí. Není tomu tak. Stačí vybrat vhodné přípravky. Takové, které vlasy šetrně myjí, plně respektují přirozenou rovnováhu pokožky hlavy a vlasy zároveň hydratují,“ radí vlasová expertka Renáta Gacká.

5c1b83e65f71aimage.jpgVlasová řada pro každodenní péči, Nouvelle.cz, od 169 Kč

  • Elektrizující vlasy a krepatění

Od mrazu vysušené vlasy a časté nošení čepic či klobouků má za následek i tolik nepříjemné elektrizování a krepatění vlasů. Ty jsou poté nevzhledné, poletují všude kolem a je prakticky nemožné upravit je dle obrazu svého. V tomto případě ovšem pomáhá vyměnit hřeben s plastovými hroty za hřeben z přírodních materiálů, jako jsou například kančí štětiny. Taktéž jim ovšem prospívá přidávat olejíčky do konečků vlasů nebo je možné zakoupit hydratující masky s antistatickým efektem, které vlasy uhladí, ale zároveň je nezatíží.


5c1b8a0893973image.jpg
 
URTEKRAM Vlasový pečující olej - kokos, 219 Kč, COSLYS Maska pro slabé a nepoddajné vlasy, 398 Kč,  Velký oválný kartáč z olivového dřeva a štětin z divočáka, 779 Kč, Biooo.cz

  • Vysušené a polámané vlasy

Vítr, mráz, neustálé otírání vlasů o bundy a svetry, častější fénování a žehlení. To je jen zlomek faktorů, které mají vliv na vysoušení a lámání vlasů. V zimním období je tak důležité pokusit se co nejvíce minimalizovat jakékoli mechanické poškozování vlasů a zároveň je pravidelně hydratovat. Posloužit mohou vyživující masky na vlasy, ať už zakoupené nebo doma udělané. Výborným pomocníkem je v tomto ohledu například avokádo, vaječný žloutek či arganový olej.

5c1b8f9b25605image.jpg