Počasí zatím nenasvědčuje tomu, že přichází období, kdy se bude více odhalovat a pomalu se těšit na plavkovou sezónu. Ovšem, je tomu tak. A tak ženy stále častěji řeší problém zvaný celulitida. Dá se vůbec s tímto neduhem nějak úspěšně bojovat? Na toto téma jsme si povídaly s Hanou Bľachovou ze společnosti Mary Kay.

sdV jakém věku začíná stárnout a ochabovat pokožka? Čím je to způsobeno?
Přibližně od 25. roku se na povrchu začínají objevovat první známky stárnutí. Nejdříve ztráta objemu a pevnosti. Stárnutí pokožky je velmi ovlivněno i péčí o naši pokožku a i zda sportujeme.

Na jakém místě prvně vidíme ochabující pokožku?
První známky stárnutí vidíme v oblasti dekoltu a poté na rukou.

Na tento neduh existuje x produktů, který byste doporučila vy? Jsou lepší mléka, oleje, masážítka?
Rozhodně doporučuji pravidelnou péči o tělo – hydrataci pokožky. Pokud se objeví první známky, stárnutí doporučuji peelingovat tělo pravidelně alespoň 1x týdně a používat kvalitní hydratační mléko či krém na tělo.

Dá se nějak elasticita pleti ještě navrátit?
Ano. Správnou kombinací účinných přípravků. Právě pro náš typ pokožky, kvalitní péčí, aktivním životním stylem a zdravou stravou.

Když ještě zůstaneme u pevné pokožky, jak bychom o pokožku měly pečovat? Jak často?
Jak už jsem psala. Doporučuji peeling alespoň 1x týdně. Ten způsobí to, že se jakékoliv přípravky, které na pokožku aplikujeme, vstřebají do hloubky a pracují tam, kde mají. Protože, pokud si pleť správně nevyčistíme, můžeme mít sebe lepší hydratační krém či tělové mléko a ten pohltí odumřelé kožní buňky na povrchu pleti. Je třeba tedy vyčistit pokožku! Aplikovat například i séra, které proniknou do hlubších vrstev pokožky a hydratovat pokožku. Doporučuji hydratovat krémem či tělovým mlékem se složkami pro podporu aktivity kožních buněk po každém sprchování. Neméně důležitý je i pravidelný pohyb.

Jsou kromě mléka a olejů nějaké jiné produkty, které nám v boji proti povadlé pokožce pomůžou?
V tomto případě bych zmínila jemné masáže. Můžeme použít i masážní kartáček na pokožku těla. Pravidelný pohyb a správná strava je také potřeba.

Celulitida je bubákem pro každou ženu, kdy ta se začíná tvořit?
To je zcela individuální. Celulitida je výsledkem procesu, kdy se z podkoží obtížně uvolňují nahromaděné tuky, a vznikají tak povislé tukové vrstvy, které způsobují nerovnost na povrchu pokožky. Pomerančová kůže souvisí i s nedostatečnou funkcí lymfatického systému a krevního oběhu, proto ji mohou mít již mladé dívky. Souvisí hodně i se stravovacími návyky a samozřejmě i s péčí o naše tělo.

Můžeme pomerančové kůži nějak předejít?
Pravidelným pohybem, zdravou stravou, která není přehlcená tuky a pravidelnou péčí - hydratací naší pokožky. Pomáhají i masáže speciálními kartáčky, které tyto buňky rozptýlí, ale neeliminují.

Čtěte také:

Ještě nikdy nic tak nerozzářilo pleť!

Reklama