5ffd96ae7e38aobrazek.png
Zima ani shon voňavému prádlu zrovna nepřeje

Nízké teploty, déšť a mlha zahnaly dovnitř nejen nás, ale i prádlo. Sušení se přesunulo ze šňůr a sušáků, více či méně decentně ukrytých na balkonech a zahrádkách. A našlo své nové útočiště v koupelnách, chodbách, ložnicích a dalších neotřelých prostorech.

Prádlo uvnitř ale schne pomalu, zatuchá, a často na nás čeká nepříjemné překvapení v podobě nevábného odéru, který se line z prádla. Místo do skříně pak často putuje zpátky do pračky, a instinktivně zvyšujeme dávku pracího prostředku i aviváže. To je ale špatně. Na vině jsou totiž odolné bakterie a další škodlivé mikroorganismy.
5ffd97f5e5b4aobrazek.png

Pokud nestíháte, funkce FreshCare+ bude vyprané prádlo osvěžovat

Totéž vás čeká, když na vás muselo prádlo hodiny čekat v bubnu, protože jste na něj zapomněli. Nebo museli vyřídit ze své nové domácí kanceláře, učebny a školní jídelny v jednom – jinak též kuchyně či obýváku - nutné pracovní povinnosti. Nebo v lepším případě si šli zaběhat nebo vyvenčit psa.

„Vlhké prostředí bez přístupu vzduchu je totiž ideální líhní pro bakterie, škodlivé plísně, alergeny a další patogeny, provázející hnilobný proces. Ten začíná už po pár hodinách, kdy prádlo leží nečinně v bubnu,“ uvádí Darina Papáčová, odbornice společnosti Whirlpool.

A jeho věrným průvodcem je právě onen nepříjemný pach. Může se projevit hned, ale někdy taky až po usušení prádla. Každopádně nepotěší. A může dlouho přetrvávat, zvlášť když perete při nízkých teplotách. Pára však nežádoucí původce pachů spolehlivě odstraní.
5ffd96f614467obrazek.png
„Pračky s technologii FreshCare+ provzdušňují vyprané prádlo jemnou párou a šetrnými obousměrnými rotacemi bubnu až šest hodin po skončení pracího cyklu. Prádlo pak zůstane svěží, měkké a nezmačkané. Funkci lze zvolit na začátku nebo kdykoliv v průběhu praní, když víte, že nestihnete 5ffd979d0b44bobrazek.pngvyprané prádlo hned vyjmout. A můžete ji stejně tak kdykoliv zrušit,“ radí Darina Papáčová. Pokud vaše pračka tuto funkci nemá, nezbývá vám, než svůj život tak či onak přizpůsobit pračce, a být u ní v okamžiku, kdy dopere.

Sanitace prádla párou

Některé pračky FreshCare+ jsou vybavené (vedle zmíněné funkce pro osvěžení vypraného prádla párou) i samostatnými parními programy. „Zvlášť v současné složité situaci přijde mnohým vhod program Steam Hygiene s funkcí sanitace prádla párou v závěru pracího cyklu, který prádlo hygienicky ošetří a spolehlivě zlikviduje až 99,9 % bakterií a dalších škodlivých organismů včetně alergenů. Pračkám Whirlpool FreshCare+ byl v této souvislosti udělen certifikát TÜV Allergy UK za snížení tvorby HDM alergenů, bakterií a houbotvorných organismů. I program Steam Hygiene navíc odstraní odolné pachy, a to aniž by bylo třeba prát při vysoké teplotě. Pro tkaniny je to určitě lepší ? horká voda totiž zpravidla nesvědčí ani méně odolným textilním vláknům, ani barvám. Když ji nahradíte touto šetrnou parní funkcí, vaše prádlo si déle uchová perfektní kondici,“ dodává Darina Papáčová.

Osvěžení suchého prádla párou

Pro boj s pachy je praktický i parní program Steam Refresh k osvěžení suchého prádla – třeba dlouho uloženého oblečení, které, ač čisté, může být cítit zatuchle, nebo například bundy od cigaretového kouře nebo výparů ze smažení. Funkce Steam Refresh nepříjemné pachy odstraní a navíc i změkčí a 5ffd9813b2b52obrazek.pngvyrovná vlákna, takže bude prádlo nejen svěží, ale bude i lépe vypadat.

Ideální pračka?

Spolehlivým spojencem vám může být například nejnovější pračka Whirlpool FFD 9448 BCV EE v nejvyšší energetické třídě A+++, která pojme až 9 kg prádla. Má jedinečnou funkcí FreshCare+ pro provzdušňování vypraného prádla v bubnu, dokud jej nebudete moci vyjmout z bubnu. Zůstane tak voňavé, nezmačkané a příjemně měkké. Víc než praktická je i parní funkce Steam Hygiene pro odstranění až 99,9 % bakterií, houbotvorných mikroorganismů a alergenů. Nebo parní funkce Steam Refresh pro rychlé osvěžení suchého prádla párou v rekordním čase 20 minut.

Technologie SoftMove se postará o šetrné praní choulostivých tkanin, funkce Clean+ pak o odstranění skvrn a nečistot a zároveň dokáže výrazně zkrátit délku praní. Inteligentní senzorová technologie 6. SMYSL pak sama přizpůsobí veškeré procesy aktuální náplni pračky při podstatné úspoře energie, vody i času, takže už nemusíte tápat, jak nejlépe pračku nastavit. Zvládne to za vás sama. Pračka má velký LCD display i v českém jazyce a nejpokročilejší tichý invertorový motor se zárukou 10 let. Stojí 12 990 Kč.

Více na WHIRLPOOL.CZ
5ffd985a873dfobrazek.png

Reklama