Snad každý z nás to již alespoň jednou zažil. Náhlé strnutí, ukrutná bolest pronikající do celého těla a mnohdy i slzy v očích. Ano, mluvíme o bolesti v zádech.
Někdy nás přepadne náhle, jindy nás trápí delší dobu a někdo dokonce trpí i bolestí chronickou.

Ať je to tak, nebo tak, je jasné, že bolavá záda dokáží pořádně znepříjemnit život a v žádném případě bychom tyto bolesti neměli podceňovat.

K jejich odstranění existuje řada metod, jako například správné rehabilitační cvičení, cvičení na míčích, fyzikální terapie anebo masáže.

A právě u masáží se dnes zastavíme.

Masáže uvolňují napětí ve svalech a tvoří pojivové vazivo elastičtějším. Neměly by se ale podstupovat při čerstvých zraněních nebo při poruchách srážlivosti krve. V každém případě byste ale měli mít na paměti, že masáže docilují pouze pasivního uvolnění napětí a je dobré je doplnit vhodnými vhodným aktivním cvičením.

Společnost Mercant vám nyní nabízí několik vysoce účinných masážních přístrojů od firmy Scholl, které vám pomohou zmírňovat bolesti až k úplnému vymizení a při jejichž používání se příjemně uvolníte a zrelaxujete.

Přístroj pro masáž krku s relaxačními zvuky

Za zvuků například tlukotu lidského srdce, vln oceánu či tropické letní noci si můžete uvolnit krční páteř. Tišící hnětací masážní efekt je aktivován přímo v oblasti krku, kde tiší a relaxuje strnulé svalstvo, které zároveň vyhřívá.

Magnety, které jsou součástí tohoto přístroje, aktivují přirozené tělesné ozdravné procesy a napomáhají krevnímu oběhu.

Přístroj pro masáž zad s infračerveným vyhříváním

Součástí této masážní sady je polohovatelný polštář, který lze nastavit pro různou intenzitu masáže. Pevná opora je vhodná pro intenzivní masáž a měkká naopak pro jemné masírování. Rovněž dva masážní motorky poskytují variabilní hnětací masážní efekt – nízká rychlost poskytuje relaxační masáž, vysoká nabízí více stimulujících pocitů.

Dva infračervené zdroje tepla slouží k přímému a rychlému prohřátí a uklidňuje strnulé zádové svaly. Výhodou tohoto přístroje jsou dvě individuálně nastavitelné zóny, takže bude záležet jen na vás, kterou část zad chcete masírovat – zda dolní, či horní.

Vaše pohodlí a požitek z masáže ještě zvýší bederní opěrka, která poslouží vaší bederní páteři jako opora, a dálkové ovládání celého přístroje, které indikuje masírovanou zónu a aktivovaný zdroj tepla.

Pokud vás tyto masážní přístroje zaujaly, tak vězte, že je to jen malá ukázka produktů, které společnost Mercant nabízí. Více informací získáte na stránkách www.mercant.cz a masážní přístroj si můžete objednat na dobírku na adrese info@mercant.cz .