seznam.jpg
Foto: Profimedia

Marcus Levine je britský umělec, který ke svým dílům přistupuje velmi abstraktně. K jejich tvorbě používá černé a stříbrné hřebíky pomocí nichž dokáže vykouzlit nádherné obrazy a sochy, které mohou obsahovat od 15 000 do 200 000 hřebíků, v závislosti na jejich velikosti a složitosti. Sám uvedl, že vytvořit takové dílo může trvat až dva měsíce, ale jednodušší i jen několik dní. Pomocí hřebíkové metody vytváří i portréty známých osobností, jako je například Al Pacino, Sylvestr Stallone nebo Arnold Schwarzenegger.

Umění se věnuje již dlouho, je také od roku 2004 sochařem a svá díla vystavoval v mnoha galeriích, na výstavách, festivalech a v časopisech. Má za sebou i spoustu úspěšných prodejů. O jeho díla je velký zájem dokonce i v zahraničí. Na jedné ze svých výstav dokonce vystoupil a vyprávěl o zvolených technikách a postupech, které používá. 

Marcus přiznal, že jsou jeho díla unikátní v tom, že jsou tvořena volnou rukou, narozdíl od děl jiných umělců, kteří si je často načrtávají předem. Na první pohled se může zdát, že jsou díla tvořena obyčejnou tužkou nebo uhlem, po přiblížení jsou ale jasně vidět hřebíky. 

Zdroj: Wikipedia, Levine-art, Ifitshipitshere, Thetelegraphandargus, Instagram @levineart

Přečtěte si také o dalším netradičním umění: