Moderní interpretaci zástěry v podání českých návrhářů představuje projekt ZÁSTĚRKA, který vznikl v prosinciloňského roku. První modely pochází zdílen značky Chatty a Belka a Miro Sabo. Autorem speciální“Valentýnské“ zástěry je Jakub Polanka, který ji vytvořil ve spolupráci s Olo Křížovou

,

Lucie Pavlásková a Kristina Netíková v zástěrkách od Mira Sabo a Chatty

Byla jsem pozvána na zajímavý projekt, který je na naší modní scéně ojedinělým jevem. Modely našich návrhářů jsou nám známé, ale jak by se popasovali s takovým zadáním jako je návrh „obyčejné“ zástěry? Odmítnou, nebo to vezmou jako výzvu?

B je správně. S humorem sobě vlastním se vrhli do práce a vznikly první kousky, které se určitě stanou exkluzivním kouskem v našich kuchyních.

m

Lucie Pavlásková a Kristina Netíková v zástěrkách značek Belka a Polanka/Křížová

Jak vznikl Projekt ZÁSTĚRKA?

Jeho autorky (Kristina Netíková a Lucie Pavlásková) o něm říkají, že je další formou rozšíření koncepce „stolování v moderním pojetí“, o kterou se snaží v designovém bistru DESIGN! BISTRO&SHOP No. 19. Tam byly včera zástěrky představeny. Autorky projektu jsou přesvědčeny o tom, že zástěra je kouskem oděvu, který si v době gastronomické renesance zaslouží naši pozornost.

Všem návrhářům nechaly volnou ruku a byly zvědavé, jak se s tímto úkolem „popasují“. Jaký zvolí střih a jaký materiál.

chatty

Unisexová džínová zástěrka od Chatty

p

Valentýnská zástěra od Jakuba Polanky a Olo Křížové našla inspiraci ve francouzských tapetách, jak nám prozradil Jakub

Každý měsíc se představí nový model. V březnu to bude zástěrka úspěšného návrháře Pavla Ivančice. Dále pak Denisy Nové, Moniky Drápalové a dalších předních návrhářů.

Zástěry stojí 1 500Kč a jsou v prodeji v DESIGN BISTRO&SHOP No 19 (Karolín! Světlé 19, Praha 1)

www.zasterka.cz.

Reklama