Posteskla si, a velice vtipně zdokumentovala své trable se zástěrami všeho druhu naše čtenářka s nickem SStream. Přečtěte si její příspěvek a možná zjistíte, že našla stejný důvod, proč nenosíte zástěry vy

Anebo to nejde. Jsem antitalent na nošení zástěr.Tak za prvé, povětšinou při prvním použití utrhnu vázačky – a je úplně jedno, jestli jsou to ty za krk nebo ty, co mají být kolem pasu.

Jsem totiž asi jediná na světě, která si myslí, že má zástěra sedět a ne někde plandat, aby se just přichytila do zavírajících dvířek skřínky, šuplíku nebo dvířek trouby.

A tak mi zástěra při prvním shýbnutí prdne.

Když mi zcela nečekaně neprdne a vytrvale drží všemi silami, začne se mi po těle posunovat. Jakoby tvůrci dámských zástěr jaksi nepočítali s těmi výstupky nahoře. Náprsenka se všelijak krabatí, ujíždí tu do leva, tu do prava a na boku vytvoří bezva kapsu, do které se parádně zasekávají rohy kuchyňské linky, šuplíků, úchytky a další pastičky, kterých je v kuchyni milion.

Pak se potřebujete sehnout ke spodnímu šuplíku myčky a najednou zjistíte, že vlastně visíte a to, co vás drží už dlouho držet nebude.

Co od zástěry vlastně čekám?

- má chránit nejen oblečení, ale i tělo (před prskajícím horkým tukem, eventuálně nožem v rozletu)

- nemá bránit ve volném pohybu

- musí být na tělo, nemůže zvyšovat riziko pobytu v kuchyni dodatečnými poutky, kuriozními dekoracemi a vlajícími konci vazaček

- možnost vyvářky považuji za více než nutnou (všechny zástěry, které jsem zkoušela měly na cedulce 40 a ruční praní (?!) )

Vyzkoušela jsem snad všechny typy včetně těch babičkovských přes hlavu, nesedla ani jedna.

Ale něco do kuchyně by se šiklo.

Jednak tam netrávím hodiny ale celé dny, ještě k tomu potřebuju taky vypadat trochu k světu.

Vážená redakce, až se budou rozdávat rondony (dámské, se záševkami na ty výstupky nahoře), tak se hlásím!

Mějte bezva den,

SStream

Milá SStream, díky za vtipný příspěvek, který byl zároveň krásnou tečkou za dnešním tématem

Text nebyl redakčně upraven

Reklama