Stárnutí je přirozenou součástí života a přináší s sebou i úbytek energie. Je pochopitelné, že v 50 či 60 letech jen těžko zvládneme to, co ve dvaceti, aniž bychom pak nepociťovali následky a únavu, se kterými se budeme potýkat mnohem déle. Jenže potíž spočívá v tom, že v době, kdy je velkým trendem a businessem věčné mládí a krása, stárneme mnohem rychleji než dříve. Je to kvůli stresu, přepracování, znečištěnému životnímu prostředí a některým lékům.
obrazek.png

Nepříjemné vedlejší účinky léků

Mnohdy za to mohou léky, i když nechtěně. K nejužívanějším patří statiny, které pomáhají proti vysokému cholesterolu. Jeho vyšší hladinu má přitom zhruba 85 % dospělých Čechů. Právě tyto medikamenty mají nepříjemný vedlejší efekt. Prokazatelně blokují tvorbu koenzymu Q10 a snižují jeho koncentraci v těle až o polovinu. Přitom je to právě tato látka, jež zmírňuje nepříjemné vedlejší účinky léků, ke kterým patří bolest svalů, slabost, křeče či únava.

Koenzym Q10 jako záchranná brzda

5e466f6d48474obrazek.pngPokles koncentrace koenzymu Q10 může mít vážné následky. Tento vitamin je totiž pro lidské tělo životně důležitý. Je nezbytnou součástí téměř každé buňky v lidském těle a ve velkém množství se vyskytuje v orgánech, jako jsou srdce, plíce a játra. Pokud se sníží jeho množství o čtvrtinu, může dojít k narušení fyziologických funkcí organismu. Koenzym Q10 má nezastupitelnou úlohu při získávání energie z potravy a pomáhá také při tvorbě energie v buňkách. Jako silný antioxidant vás ochrání před škodlivým LDL-cholesterolem. Pomáhá rovněž při paradontóze či zánětech dásní a důležitý je také jeho pozitivní vliv na srdce.

Ovšem jeho tvorba se snižuje i bez užívání léků. Sice ne tak dramaticky, ale po čtyřicítce jeho množství přirozeně klesá. Odborníci nám tak radí, abychom jej tělu dodávali pomocí doplňků stravy, a to tím spíše pokud užíváme léky na cholesterol. Jeho ideálním zdrojem je přípravek Naturevia Koenzym Q10, jehož jedna kapsle obsahuje extra silnou dávku vysoce kvalitního 5e4670621ad25obrazek.pngkoenzymu Q10.

Návrat do mládí

Tento vitamin funguje jako antiaging a pomůže nám navrátit mladický elán. Díky němu získáme potřebnou energii. Nicméně je to také o hlavě a přístupu, jak mladí se budeme cítit. Zůstat v kondici nám pomůže také sport a strava bohatá na vitaminy a minerály. K bystré mysli pak pomohou také křížovky, sudoku či studium. Takže se nevzdávejme a užívejme si života, co to jen jde!

Více na NATUREVIA.CZ
5e467080aa113obrazek.png

Reklama