cl.jpg
Foto: Shutterstock

Zapněte čističku vzduchu
Kvalitní vzduch je jedním z předpokladů dobrého zdraví. A ještě lepší je situace v případě, kdy čistička vzduchu disponuje i schopností okolní prostředí zvlhčovat. Vlhké sliznice zabrání tomu, aby se choroboplodné zárodky dostaly dál do těla.

Zpomalte a relaxujte
Pokud vaše tělo začíná bojovat s chorobou, je důležité, aby na to mělo dostatek sil. Naordinujte si dost odpočinku a eliminujte stres, který může k rozvoji nemocí přispívat. K uvolnění poslouží jednoduchá jógová sestava, meditace nebo jednoduše jen odpočinek v posteli. Důležité také je dostatečně spát.

Dejte si zinek
Podle amerického Národního institutu zdraví má zinek schopnost zpomalit množení viru v organismu. Pastilky se zinkem nebo nosní spreje s jeho obsahem také snižují příznaky onemocnění a zkracují dobu jeho trvání.

Zaměřte se na probiotika
Probiotika prospívají trávicímu traktu a také imunitě. Zdraví člověka sídlí z velké části ve střevech, a tak je potřeba se zaměřit právě na tyto prospěšné živé organismy. Jsou obsažené například v kysaných výrobcích.

Zdroje: healthline, National Insitute of Health

61e5985048a68image.jpgČtěte také: Preventivní prohlídku si od letošního roku mohou zubaři účtovat jen jednou ročně, vy ale můžete přijít dvakrát