Čtenářka RosaGloriaDei nádherně popisuje, jak si v současnosti užívá mateřství a těší se z každé chvilky. Z jejího příspěvku dýchá vyrovnanost a klid. Děkuji Vám RosoGlorioDei za Váš příspěvek.

Krásný slunečný den všem, začala bych asi tím, že v posledních týdnech trávím večery, všední i sváteční, přesně tak, jak jsem si kdysi vysnila. Abych byla přesnější – splněným snem je fakt, že mám dvě krásné zdravé děti, manžela, co nás má rád, a pěkný prostor k žití. Ten večerní shon, co tu každodenně nastává, obsahem mých snů rozhodně nebyl :-)

Když jsem si včera přečetla, co bude tématem dnešního povídání, řekla jsem si, že chronologicky zachytím, co se u nás bude dít. No, není třeba se zbytečně rozepisovat, bylo to dost rychlé – manžel přijel krátce před sedmou z práce, přivezl s sebou domů dceru od tchánů, odešel ke kadeřnici.

Já si s dcerkou popovídala, pohrála, dala jí najíst. Manžel se vrátil. Šel koupat syna, já četla dceři knížku. Muž šel koupat dceru, já kojila syna. Vykoupaná dcera skočila za mnou do postele, plačící syn byl mužem odnesen, já opět četla. Pak jsem „vykládala“ (vyprávěla pohádku) a zpívala. Pořád dokola a dokola to samé, tak to má Andulka nejradši.

Nakonec jsem chytla malou za ruku a spolu s ní v naší manželské posteli usnula. V průběhu noci mi byl přinesen syn, manžel se odebral spát do dceřina pokoje. Já jsem opět kojila, pak věšela prádlo a zapínala další pračku. To už ale bylo pomalu ráno.

Když jsme byli s mužem sami, uměli jsme si i večery všedních dní aktivně užívat. Někdy jsme zajeli do kina, na koncert nebo do divadla, jindy jsme si zaplavali v bazénu, prohřáli se v sauně, když se nám nic nechtělo, koukli jsme na televizi, něco si přečetli či si zalezli do postele a rozmazlovali jeden druhého. A snili o tom, jaké to bude, až jednou budeme čtyři…

Jisté je, že každý z nás touží po tom, co aktuálně nemá, přesto se snažím večery, které je nutno podřídit dětem, maximálně vychutnávat, i když zrovna sním o něčem úplně jiném. Až se ty mé nynější sny stanou skutečností, budu s láskou vzpomínat na chaos, který tu kdysi vládl.

Upřímně? Kdyby mi někdo nabídl možnost zastavit čas, bylo by to právě teď, kdy naše večery voní mlékem…

RosaGloriaDei


Dnes máme téma dne: Jak trávíte všední večery. Více k tématu, a co můžete získat za příspěvek, se můžete dovědět kliknutím na ZDE

Příspěvky posílejte na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Reklama