Děkujeme za další vtipný příspěvek. Tentokrát se v něm představí čtenářka enka1.v roli taxikářky.

Zdravím. Do loňského května jsem 12 let dělala taxíka při cestě do práce, jak postupně přicházely a odcházely, spoustě kolegyním. Mnohé jsme zažily, krásně pokecaly, nasmály se...Byly i stinné stránky - když ometáte a škrabete auto, zatímco zákaznice ještě chrupou (představte si jen letošní zimu), srny přes kapotu, kolize s pseudošoféry.....

Mnohá místa, kde jsem nabírala, vysazovala, byla pojmenovaná jako zastávky: U Syslů, Garáže, U dvou koček, Plodná...a jedna také, s prominutím U modré prdele. To s námi jezdila velice protivná, zákeřná, mondénní důchodkyně s drdolem a deseti prsteny na každé ruce. Hubu nezavřela, chvíli se smála, vzápětí plakala, dodnes  mi v autě ten její skřípot zní. Jednou vystupovala, trvalo to trochu dýl, myslela jsem, že už je na chodníku, začla jsem se rozjíždět. Řev, rána, baba na chodníku hačá. Smích jsme statečně zadržely, pomohly jí vstát. Druhý den nám vyprávěla o barvě svého pozadí - odtud tedy název té zastávky.

Nejhorší zážitek byla jízda asi před devíti roky. Zima asi jako letos, jenže vrstva sněhu zmrzla a pršelo. Možná vzpomenete, kalamita byla v celém státě. Rozum nabádal nejezdi, pocit zodpovědnosti velel, jeď. Pěticentimetrovou vrstvu ledu z auta mi pomáhal sundat syn, táž vrstva se leskla i na silnicích, zvlášť na okreskách, po kterých naše cesta vedla. Tehdy se mnou jezdily jen dvě kolegyně, stejně zodpovědně čekaly a rozhodly se pro jízdu. Dvacetiminutová doba se protáhla na hodinu.

Po dojezdu byl kromě pár dětí ve škole jen školník, bydlící přímo v obci a divil se, co tam děláme, protože ředitel volal, že se z Budějc nedá vyjet. Školďa mu neopomněl ohlásit, že přeci jen někdo vyjel a tak, aby nebyl zahanben, kolem desáté dorazil taky. Vysekl mi sice poklonu za řidičské umění, ale stejně jsem měla dlouho pocit, že nebyl vůbec rád, protože musel z pelíšku. Mně se třásla v autě kolena ještě dobrého půl roku.

Vždy šťastnou cestu přeje enka1.

Milá enko1. jak vidím, holky prostě zvládnou všechno. Nemám pravdu, milé ženy-in? Máte také nějakou příhodu z cest?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

Další písmena do soutěže:

Stát č.1: O

Stát č.2: G

Stát č.3: A

Stát č.4: I

Stát č.5: Á

 

Reklama