6401effabfc12obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Seděly u kávy a povídaly si, když se přítel její dcery vrátil z práce. Očividně neměl nejlepší náladu. Hned se sháněl po teplé večeři. Jenže tu jeho partnerka uvařit nestihla. On zase zapomněl nakoupit, takže doma nebylo ani čerstvé pečivo na studenou večeři. A hádka byla na světě. Pomalu nabírala na obrátkách a od malichernosti přecházela do hlasitých výčitek a urážek těžšího kalibru. Jako by partneři zapomněli, že mají návštěvu. Ta se ale nevydržela dlouho držet stranou.

„Přece nenechám na svoji dceru křičet! Choval se jako hulvát, tak jsme mu to taky řekla. Co si o sobě myslí, a že je pořádný vůl, když se ženskou takhle jedná. To se ho samozřejmě dotklo. Prý mu v jeho vlastním domě nebude nikdo nadávat. Práskl za sebou dveřmi a odjel. Nejspíš na tu večeři,“ vzpomíná na nepříjemný zážitek maminka Anna, která se ale vděku od své dcery nedočkala. Naopak. Veškerý hněv se snesl na její hlavu.

„Danuška mi vyčetla, že se jí pletu do věcí, do kterých mi nic není. Prý kvůli mně teď její Michal odjel bůhví kam. Třeba klidně za nějakou jinou ženskou. Pak mě vyhodila. Tedy řekla, že už bych měla jít domů, protože je hodně hodin. No a od toho dne mi nezvedá telefon a skoro neodepisuje na zprávy,“ trápí se Anna, která teď není u budoucího zetě doma vítaná. Že by ale udělala chybu, odmítá.

„Jistě, na jednu stranu je to jejich věc. Ale na tu druhou zase musí pochopit, že jsem její matka. Matky si své děti chrání, i když už jsou dospělé. Až jednou Danuška bude mít své vlastní, třeba to konečně pochopí,“ přeje si zklamaná Anna a doufá, že její dcera brzy dostane rozum. „Má na lepšího partnera. Neměla by žádnému chlapovi dovolit, aby na ni křičel. Snad se vzpamatuje,“ dodává.

Zdroj informací: respondentka Anna

Čtěte také: