Moje kuchařské začátky začali už před mnoha lety.Nevím jestli to pro mě bylo štěstí,ale začala jsem vařit již v 15 letech díky babiččině těžké nemoci.Babička po mozkové mrtvici ochrnula na polovinu těla a já vždy v pátek přijela a v neděli se vracela domů.

Vidím to jako kdyby to bylo před pár dny a už uplynulo,jak to tak počítám 30 let.Vždy si sedla ke stolu a říkala jak co udělat a co do toho jídla přidat.A nevím jestli byla dobrá učitelka nebo já tak učenlivá,ale když jsem se v 18 letech vdávala,zvládala jsem skoro vše.

Co mě nešlo a měla jsem léta problémy byla svíčková,proč se k tomu nepřiznat,že přece jen bylo něco co jsem nezvládala.Ale po letech treninku jsem přece jen vypilovala i tuto omáčku.

Vždy jsem ale vařila ráda,ať se to povedlo,nebo to nebylo přece jen ono.Někdy si i recepty upravuji nebo nějaký vymyslím.Co mě bavilo nejvíc,bylo vařit mňamky pro děti.Vymýšlela jsem už tehdy různé přesnídávky a druhy jídel,které by jim chutnali.

Moje dortíky,které jsem pekla pro různé příležitosti byli v rodině vyhlášené.

Přesto je jedna věc co umím výtečně a to je připálit zásmašku i po 30 letech vaření. Vždy na ní zapomenu a tak budu brzo potřebovat novou sadu kastrolů.

Vím,že za mnohé vděčím babičce,protože bez ní by ze mě kuchařka tak brzo nebyla.Ale spoustu věcí jsem se naučila praxí,kdy jsem vařila s láskou pro hlavu rodiny a 4 děti.Které jsem k vaření vedla a to i syna,aby také i on věděl,že pečení holuby nelétají do ........

Lída

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Milá Lído, já zpravidla připálím jasmínovou rýži. Už mám zakázáno ji dělat :-)

Jaké byly vaše kuchařské začátky? Co umíte na výbornou a co se vám zaručeně nepovede ani po letech? Pište na redakce@zena-in.cz

Reklama