Ahojky všem "sufražetkám" a samozřejmě nejen jim, že páni tvorstva?

 
Když se při drbání s přítelkyněmi dostaneme na téma emancipace, vždy si vzpomenu na dobu tak před 20 lety, co se událo v naší rodině.
Byla jsem na mateřské dovolené s tehdy 1,5roční dcerou. Tenkrát ještě neexistovaly papírové pleny, jen látkové, které se musely vyvařovat a prát. Denně jich dcerka "spotřebovala" tak 60-70 ks. Pračka byla v permanenci denně od rána skoro až do večera. Někdy se mi stalo, že jsem nestačila uvařit teplou večeři pro manžela. Ze začátku to chápal, ale když "občas" k nám zavítala jeho máti a viděla, že její "drobeček"nemá nic teplého do žaludku po namahavé práci, tak začala do něho "klavírovat" svoje rozumy.

Chvíli jsem snášela jeho brblání, že si neumím zorganizovat práci na celý den. Ale jednou už pohár přetekl. Vyskočila jsem a povídám: "Víš co, drahý, uděláme spolu dohodu. Ty si vezmeš v práci dovolenou na dva týdny, já si najdu brigádu také na dva týdny. No a v těchto týdnech si vyměníme role v domácnosti. Souhlasíš? Nebo  jsi jen maminčim chudáček?"

Překvapilo mě, že ihned souhlasil. Po prvních třech dnech jsem nacházela byt i dceru v naprostém pořádku, až mě to samou překvapilo. Ale nedalo mi to a jednou jsem se doslova jako detektiv přikradla před náš dům. 

To, co jsem viděla oknem, mě úplně odrovnalo. Manžel se díval na televizi, dcerka si hrála v ohrádce a kolem plotny a pračky kmitala jeho matka. Rozčertila jsem, vlítla dovnitř a seřvala jak manžela, tak tchyni, co se mi se....e do domácnosti. Tchyně vypadla jako "cukrář" a dlouho se u nás neukázala, manžel se mi  začal omlouvat, že uznává, že je to nad jeho síly a abych se zase ujala vedení domácnosti podle svých sil a možností. No a od té doby mi nikdy nic nevyčetl, a dokonce se naučil vařit lépe než já, a o víkendu nevím, co je to stát u plotny. 
Všem mladým ženám ale i mužům přeji pevné nervy a hodně tolerance při vzájemném soužití. Neboť podle klasika jsou ženy z Venuše a muži z Marsu a musí se vždy doplňovat a tolerovat, pokud chtějí spolu žít a milovat se.
Januše. 
 
Milá Januše... jejda. Úplně se mi vybavila téměř stejná situace. Ani já jsem si to neuměla zorganizovat, ani já jsem neuměla chudáčkovi uvářit pořádné jídlo.. "Podívej, jak je hubenej!"... A když jsem na tři dny odjela, maminka nastoupila a kmitala jako o život. Chtěla jsem je tehdy oba zabít! Rozumím Ti.
Reklama