ponozky

Ponožky - zboží, kterého je u nás největší spotřeba. Stačí, když látka na patách trochu prořídne, a dříve či později pračka ochotně dílo dokoná, načež vyvrhne úsporný model s větracími otvory. A co pak s nimi? Zašít, vyhodit?

Látání ponožek jsme na první stupni základní školy věnovali několik hodin neoblíbeného předmětu – praktické činnosti. Většinu těch praktických činností jsem v praxi vůbec nepoužila. Nikdy nebudu v lese sázet stromky, nemám v plánu ani každoročně shrabávat listí ze školní zahrady, vlastní zahradu nemám, nikdy nebudu péct perníčky, protože mi nechutnají, a pravděpodobně se nedostanu ani k tomu látání ponožek.

Za prvé mi přijde snazší jít a za pár šupů koupit nový balíček. A za druhé… Jak byste se tvářila, kdyby k vám na návštěvu přišel někdo v ponožkách se zašívanou patou? Mně by to nepřipadalo zrovna moc elegantní.

Na stranu druhou přiznávám, že i tady musí existovat výjimky potvrzující pravidlo. Ve svém šatníku vlastním několik kusů nadkolenek (v tomhle mrazu nepostradatelný kus oblečení), jejichž cena nemá daleko k tisícovce. Kdyby se mi, nedej bože, na tomhle kousku oděvu objevila díra, k domácím opravám bych se uchýlila určitě. Alespoň do doby, než přijde jaro.

A jak to máte vy? Zašíváte oblečení, zejména ponožky, nebo raději koupíte nové? Jakou máte spotřebu ponožek?

Reklama