Všem ženám-in a redakci přeju pěkný a slunečný den!

Myslím si, že téměř každá žena má nějakou zálibu, které se ráda věnuje. Pro mě je tato oblíbená záliba vyšívání. Občas už v práci přemýšlím, jak dneska postoupím ve vyšívání a co stihnu, která bavlnka mi dochází a že se třeba budu muset zastavit v galanterii.

Je to tak trošku úchylka. Cestou domů jsem natěšená, jak večer zasednu k televizi a pustím se do “píchání”, jak tomu říkám. Teda když zrovna nepůjdu s kamarádkou na kafe nebo cvičit.

Začínala jsem na drobnějších motivech, jako třeba květy fialek na ubrus a prostírání. Pak jsem si troufla na složitější motivy, jako třeba ubrus s konvalinkami. Byl to dárek pro mojí mamku, chtěla jsem jí dát najevo, že jí mám ráda. Tak snad se mi to povedlo.

Další, už větší motiv byla kočičí máma s koťátkem. Jsem na kočky ulítlá. Doma mám dvě miciny, a když jsem byla malá, říkali mi kočičí máma. :-)

 

Zatím poslední dokončené dílo je váza se slunečnicemi. Dost dlouho jsem chodila okolo galanterie a “slintala” do výlohy, protože se mi hrozně tahle předloha líbila. Sice byla trošku dražší, ale nakonec jsem si ji koupila.

No, a za poslední měsíc a půl úchylním na Mona Lise. Předlohu jsem našla v časopise, líbila se mi, tak jsem zakoupila bavlny a pustila se do píchání. Jsem přibližně v půlce a doufám, že se mi ji do Vánoc podaří dodělat, aby to mohl být vánoční dárek. Fotku bohužel poslat nemůžu, protože mne zklamala technika a přenos dat se nepovedl. Tak snad jindy.

Zatím ani kočiny, ani slunečnice nejsou zarámované, nějak se mi to nedaří zařídit. Snad po Vánocích … :-)

Zdravím všechny ženy-in a redakci, jdu přemýšlet, jak s Móňou “hnu” dneska. Sirka

 


Milá šikovná Sirko, tvé výšivky jsou pěkné, to by má kopýtka nezvládla. Až budete hotova, pošlete i Móňu.

Přejeme krásný den.