Trápí vás nebo vaše děti průjem nebo střevní problémy? Vyzkoušejte Phyteneo Gastrophyt, účinný přírodní doplněk stravy, který díky své příjemné jahodové příchuti bude chutnat i vašim malým dětem.

Co je průjem?

Jako průjem se označuje časté vyprazdňování řídké stolice (víckrát než 3x za den). Někdy jej doprovází bolesti břicha, křeče nebo nadýmání. Obyčejně se jedná o banální infekci trávicího traktu, která během několika dní odezní.

Phyteneo Gastrophyt

Co vyvolává průjem

K nejčastějším faktorům vyvolávajícím průjem patří virové a bakteriální infekce, dále paraziti, střevní choroby (syndrom dráždivého tračníku, celiakie…), ale také reakce na některé léky, intolerance nebo alergie na potraviny.

Příznaky

K nejčastějším příznakům, které doprovázejí průjem, patří:

  • častá, vodnatá stolice různé barvy
  • křeče v břiše
  • dehydratace

Typy průjmu

V zásadě se průjem dělí na dva základní typy, na akutní a chronický. Pro akutní průjem je typický náhlý začátek s 3 a více řídkými stolicemi za den. Tento typ průjmu během několika dní vymizí. Chronický průjem trvá zpravidla déle než 14 dní a je proto důležité vyhledat lékařskou pomoc. Průjem a s ním spojené komplikace mohou totiž způsobit vážná onemocnění. K nejvýznamnějším komplikacím patří především ztráta vody, která pak vede k dehydrataci. Proto je důležité neustále, ale v malých dávkách, doplňovat tekutiny. 

Co proti průjmu?

Phyteneo GastrophytVýborným pomocníkem je přípravek Phyteneo Gastrophyt, který lze užívat pro adjuvantní péči při akutních i chronických průjmech, pálení žáhy a překyselení žaludku.

Jeho působení je založeno na těchto účinných složkách:

  • Kaolin (čištěný jíl, Kaolinum ponderosum)
  • Trikřemičitan hořečnatý
  • Extrakt z ostružiníku křovitého (Folii rubi fruticosi)
  • Uhličitan vápenatý

Je vhodný pro děti již od 1 roku věku i dospělé. Jeho výhodou je především příjemná jahodová příchuť, díky které ho velmi dobře přijímají především děti. Navíc se nejedná o špatně stravitelné tablety, ale jde o prášek, který se rozmíchává ve sklenici vody (50-100 ml).

Příznivá je také jeho cena. Doplněk stravy PHYTENEO Gastrophyt je dostupný jak v rodinném balení (35 g za doporučenou cenu 95 Kč), tak i v menším balení s 5 sáčky (za doporučenou cenu 60 Kč).

Reklama