Pamatujete na prodloužené bundy se spoustou zipů, kapes, štepů a druků?
My„starší“ určitě. Já třeba měla křiklavě zelenou, s vysokým límcem, tunýlkem do pasu a zadním dílem do špičky. Okoukáno ze zahraničních modelů. Pak ještě jednu „terénní“ vojensky zelenou, která měla kapuci schovanou v límci. To byla tenkrát bomba. Co já se jí natahala! Ale odnesl ji čas a velká voda.
Musím uznat, že to byla docela praktická věcička, ale nevím, jestli bych v tom dnes ještě chodila. Snad někam do lesa na houby, ale na ulici?

S těmi novodobými se ty staré vojensky vyhlížející parky minulosti nedají srovnat. Tak jako všechny retro věci mají i současné parky několik odlišností. Mají sice podobný tvar, spoustu zajímavých detailů, jako jsou nakládané kapsy, druky, zipy, vysoké límce, ale šijí se obvykle z tenčích materiálů, což jim umožňuje zvětšit objem. Objem, který netrčí a nedělá z nositelky mastodonta, ale splývá.

Dnešní parky si dělají nárok na luxusnější postavení, než tomu bylo kdysi. Využívají textilií s metalickým leskem, na kterých vyniknou záhyby a řasení. Nosí se  k úzkým kalhotám a legínám, aby vynikl tolik módní kontrast mezi horním a dolním dílem.
A to je podle mého názoru hlavní problém. Většina z nás spíš preferuje opak.
Tak nevím, jestli se tato móda ujme.

Co si myslíte vy?
Nosily jste parky?
Nebo je to pro vás novinka?
Koupily byste si něco takového?