Shodnete se se svým partnerem ohledně výběru potravin? Shodnete se na tom, co bude v neděli k obědu, případně kdo uvaří? Nesoulad ohledně jídla, byť se to nezdá, panuje v řadě domácností.

Příběh Petra a Romany

salát

Romana je žena středního věku, která o sebe dbá, snaží se jíst zdravě a vede k tomu i své dvě děti. Na domácím jídelníčku nesmí chybět dostatek ovoce a zeleniny.

Její manžel Petr, to je pravý opak. Vypadá sice pořád dobře, to ano, ale co se týká skladby jeho jídelníčku, je to katastrofa. Převažují mastná, tučná jídla a klobásy, zeleninu prý chroustat nebude, není králík.
Naštěstí má poměrně fyzicky náročnou práci, takže jeho pochoutky se na stavbě těla zatím neprojevují. Ovšem za pár let, kdo ví. Nehledě na zdravotní následky, jako jsou problémy s tlustým střevem či zažívání.

Ale zpátky do rodiny. Už několik let je to v rodině Romana a Petry zavedeno tak, že každý si hází do nákupního košíku „to svoje“. Roman bůček a klobásy, Romana zeleninu a ryby.
Podobně to vypadá i v jejich kuchyni. Romana těžká jídla nemusí, nedělají ji dobře, zato Petr, ten si nedokáže bez pořádně prorostlého bůčku život ani představit.
Přesto lze pokládat jejich manželství za spokojené, pokud tedy jeden nenutí toho druhého jíst to, co chutná jemu. A děti, ty se přizpůsobí, zobnou od táty i od mámy.
V nedávných tropických dnech, kdy se člověku nechtělo ani jíst, udělala Romana k večeři velkou mísu šopského salátu. Rajčata, okurky, papriky, spousta balkánského sýru, přidala do něj i olivy, byla radost na něj pohledět. Dětem salát moc chutnal, ale Petr ho okomentoval slovy:
„To si děláš legraci? Copak jsem nějaký býložravec, abych se cpal saláty?“
A šel a ohřál si k tomu klobásu.

A jak jste na tom doma vy?

Téma dne: Mluvíte si s partnerem do jídla a do vaření?

  • Shodnete se s partnerem na nákupu potravin?
  • Má váš manžel (partner) úplně jiné choutky (samozřejmě ty potravinové), než vy?
  • Sní bez remcání, co uvaříte?
    Nebo nějaké jídlo vyloženě nesnáší, tozn. že u vás patří na tzv. seznam zakázaných jídel...
  • A co Vy sama?
  • Snažíte se jíst zdravě?
  • Jaké jídlo máte nejraději?
  • A chutnají Vám jídla, která případně uvaří Váš manžel (partner)?
  • A teď na rovinu, pokud Váš partner vaří, je lepší kuchař on nebo Vy?

O vaření a nákupu potravin ve vaší domácnosti
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: přírodní bylinnou, vlasovou kosmetikou Ryor

ryor

 

Reklama