Dnes si povídáme o deseti milionech, jak bychom s nimi naložili, a jestli bychom se změnili.

Moje babička říkala, že peníze jsou ďáblův vynález, kazí charakter lidí, ale bez nich je zle. Věděla, o čem mluví, prožila dvě světové války. 

Téma, ale s jedním milionem, jsme kdysi dávno probíraly s maminkou. Babička se usmívala a její odpověď byla jasná, podělila by svou rodinu, která jí v dobách válek hodně pomáhala.

Zajímavá byla maminčina odpověď: „No já bych část dala vám dvěma dětem, se svým manželem bych jela ještě jednou do Vysokých Tater, kde jsme byli na svatební cestě, a něco pro nás dva staříky" na dobu důchodu, tobě mami, na opravu domku, a ještě by se našla dost velká hromádka pro útulky se zvířaty."
To mě vyvedlo z míry.
Mami, to nemyslíš doopravdy?! Na útulky?!"
Proč ne?! Zvířata se chovají vůči sobě daleko ohleduplněji než lidé. Co lidé dělají se zvířaty? Týrají je."

Přešlo zhruba 30 let a já se začínám ztotožňovat s maminkou. Tedy větší část obnosu bych dala dceři na bydlení, bratrovi na koupi bytu do osobního vlastnictví, já bych si koupila malý domek na samotě u lesa a odstěhovala bych se, no a zbytek na zoologickou zahradu, ne na útulek, ten bývá dotován obcí jako u nás.

Táák, mám rozděleno a nemám nic :-).

Asi před osmi lety jsem dostala poměrně větší peněžní obnos, za který se stavělo a splatila se stavební půjčka. Peníze mně charakter nezkřivily, jenom stoupla lidská závist.

Pokud sázíte, vyhrávejte a výhry si užijte podle svého.

arjev


Děkujeme za pěkný příspěvek :).

redakce@zena-in.cz

Reklama