· Intimní místa by se měla umývat ráno i večer - úplně stačí čistá voda, případně mýdlo s neutrálním pH (5,5) nebo gel pro intimní hygienu. Parfemovaná mýdla mohou změnit pH v pochvě, a tím způsobit vznik infekčních onemocnění.
· Pochva by se neměla nikdy vyplachovat - ani vodou, ani jakýmikoliv roztoky či bylinnými výluhy. Platí totéž co v případě používání silných mýdel: poruší se vnitřní poševní prostředí.
· Vyhněte se těsnému oblečení – Těsné oblečení nebo těsné spodní prádlo dává zelenou bakteriím, které mohou přispět v pochvě k rozvoji zánětu. Těm se obzvlášť daří v teplém a vlhkém prostředí. Těsné kalhotky, silonky, džíny a veškerá neprodyšná umělá vlákna vytvářejí ideální prostředí pro jejich nežádoucí množení. Těsné oblečení navíc lehce způsobí pocení, může dřít, a tím podráždit pokožku. Proto udržujte oblast genitálií v čistotě a vzdušnou.
· Dbejte na správné očištění konečníku po stolici směr utírání toaletním papírem je vždy zepředu dozadu, aby se nepřenášely střevní bakterie do pochvy, kde mohou způsobit infekci.
· Kalhotky je nutné měnit každý den, i když se neznečistí. Na povrchu textilie ulpívají bakterie, které nejsou vidět pouhým okem. Ty jsou zdrojem možné nákazy. Tyto bakterie se množí a chovají velmi rozpínavě, pokud kalhotky nosíte déle než jeden den.
· Zdaleka ne každý výtok z pochvy musí signalizovat, že se jedná o infekci. Téměř každá ženy pozoruje výtok - jedná se o běžnou činnost těla srovnatelnou s pocením. Množství výtoku, které z genitálií za den vyteče, je velmi individuální. Výtok se přirozeně objevuje i v průběhu menstruačního cyklu. Větší pohodlí v takových případech může zajistit použití prodyšné slipové vložky. Ta díky své struktuře zabraňuje udržování vlhkosti u těla, umožní cirkulaci vzduchu a spodní prádlo se výtokem neznečistí.
Nový komentář
Komentáře
Já za sebe mohu doporučit Chilly gel pro intimní hygienu
To jsou snad staré známé věci, že se máme mýt bez mýdel a měnit prádlo. Já mám intimní mýdlo Chilly intima.