Nevím, jestli dědeček v pohádce zasadil právě řepu červenou, ale já se přiznám, že dlouho jsem ji znala jenom sterilovanou, takovou, jakou nám dávali ve školní jídelně. Jinak jsem ji považovala za spíše druhořadou zeleninu. A přitom patří mezi nejléčivější zeleniny, prodlužující život!

Červená řepa pochází z Blízkého východu a Středomoří. Obsahuje mnoho minerálních látek - sodík, draslík, vápník, hořčík a jiné. Z vitaminů pak zejména vitamin E a vitaminy skupiny B.

V medicíně se červená řepa používala jako krvetvorný prostředek pro bledé a vyčerpané pacienty. V Rusku a ve východní Evropě se dodnes užívá pro zvýšení odolnosti a doléčení rekonvalescentů po závažných chorobách.

Odborník v oblasti výživy Paul C. Bragg se zajímal o Rusy, kteří se dožili vysokého věku. Podnikl četné expedice do Ruska a setkal se s lidmi, kteří žili obdivuhodně dlouho, někteří dosáhli věku 100 i více let. Zjistil, že červená řepa byla důležitou potravinou v jejich denním jídelníčku. Mnozí z nich nikdy neochutnali normální stolní sůl. Jejich cévy byly měkké, poddajné a elastické, bez anorganických usazenin. Čerstvá, syrová šťáva z červené řepy opravdu čistí krev a tonizuje.

Po staletí byla také ceněna pro své blahodárné účinky na trávicí ústrojí. Červená řepa povzbuzuje činnost žaludku a střev. Upravuje funkci jater a přispívá k odstranění jaterních toxinů. Je vhodná i při zácpě a střevních potížích. Velmi účinná je například syrová řepná šťáva při léčbě žaludečních vředů.

Prospívá při léčbě hypertenze, arterosklerózy a dalších onemocněních srdce a krevního oběhu. Ceněna je rovněž při léčbě nádorových onemocnění. Barvící látky v řepě obsahují flavonoidy, které zlepšují pevnost tepen, snižují tlak, kladně ovlivňují stav naší krve, mají antikarcinogenní a antiradiační účinky.

Tyto léčivé vlastnosti se samozřejmě umocňují, když se červená řepa konzumuje syrová. V syrovém stavu pro svou zemitou chuť ale lahodí málokomu, mnohem chutnější je uvařená. Ovšem na rozdíl od druhých zelenin, u nichž se vařením cenné látky ničí, v řepě zůstávají uchovány. Vitaminu C, kterému var vadí, totiž v řepě není příliš mnoho, zato minerálních látek požehnaně.

Chcete-li řepu dobře uskladnit, vložte ji do bedničky se zvlhčenými pilinami nebo pískem a umístěte ve sklepě. Pokud máte pouze balkon, bedničku obalte polystyrenem. Řepa potřebuje izolaci proti velkému chladu.

Když už byla řeč o Rusku, v jeho kuchyni se setkáme s řepou daleko častěji než v jiných zemích. Vzpomeňte si třeba na vynikající boršč s červenou řepou nebo viněgret (bramborový salát s červenou řepou).

Máte-li doma kysané zelí, udělejte si z něj a strouhaných jablek vynikající salát. nezapomeňte samozřejmě na řepu. Může se podávat jako příloha k hlavním jídlům.

Červená řepa je prostě malý zázrak. Její listy (mladé můžete přidávat do salátů) ulevují při bolestech hlavy. Stačí promnout list v ruce a přiložit na čelo. Za čtvrt hodinky by mělo být po bolesti. Také při rýmě pomáhá řepná šťáva. Obklady z nastrouhaných brambor a řepy ulevují při otocích nohou. Když hodinu před spaním vypijete řepnou šťávu s medem, budete spát jako miminko. Ráno získáte smícháním řepné šťávy s mrkvovou „elixír mládí“.

Zdroje:

www.doktorka.cz, www.nutrifarm.ru, www.nebolei.ru

  

       
Reklama