Milá redakce, já, cynik do morku kostí, jsem dneska z vašich příběhů nějaká naměkko. Bude to poprvé a doufám, že naposledy, kdy k vám pošlu příběh, který  nebude ke škodolibému zasmání.

 

Nikdy se mi nepovedlo strávit vánoční svátky s někým, koho mám ráda. A on mě. Kdykoliv jsem měla nějakého přítele, vždycky se se mnou rozešel krátce před Vánocemi. Ve skrytu duše je podezírám z toho, že chtěli ušetřit za dárek, foolish prides, ha! :-) Neoslavila jsem je ani se svým manželem, kterého jsem stačila naopak já vyprovodit z bytu ještě před začátkem adventu. A tak jsem rok co rok trávila svátky a nový rok o samotě. Nejprve nerada, po následné zkušenosti s „ex“  naopak ráda velice.

 

Jednoho roku jsme konečně chtěli s přítelem strávit svátky společně. On byl cizinec, neviděli jsme se dlouho, a oba jsme se na závěr roku nesmírně těšili a přípravy na Ježíška jsme dělali dlouho dopředu. V domluvené datum nepřiletěl, ani se nijak neozval. Nejprve jsem z toho nedělal žádný problém, protože mám mnoho zkušeností se zpožděnými nebo odloženými lety, a rozhodla se v klidu počkat, až se mi znovu ozve. Jenže se neozýval. Na maily nereagoval, telefon měl vypnutý. Teprve po více jak týdnu se mi podařilo spojit se s jeho přáteli, kteří mi sdělili, že zemřel. Dozvěděla jsem se to tak pozdě, že jsem nestihla ani jeho pohřeb, abych se rozloučila.

 

Teprve minulé Vánoce se mi podařilo přijet znovu do Limy. Ten veselý příběh s „bezva rodinkou" už znáte. Ale na Štědrý den ráno jsem zajela na hřbitov, a i když to bylo později a jinak, než jsme si kdysi plánovali, ten kousek Vánoc jsme spolu nakonec strávili.

 

Pořád bývám o svátcích sama a jsem ráda, že nemusím před ostatními předstírat, jak jsem veselá a šťastná. Nejsem. Pro mne se Vánoce staly synonymem smutku a bolesti. Avšak jeho zabalený vánoční dárek mám doma schovaný dodneška a na Štědrý den ho vždycky dávám znovu pod stromeček. I když si ho už nikdy nerozbalí, vždycky mám pocit, že je znovu se mnou.

 

Majucha

 

Trochu z takového osudu vstávají vlasy. Tak alespn malá kompenzace v podobě 1000 bodů do VVS.

Reklama