V tom spatřuje jednu z hlavních výhod čtenářka s nickem Gerda. Ale nechápe, jsou lidé, kteří se ve společnosti víc věnují svému telefonu, než přítomným lidem. Považuje to za krajně nezdvořilé

Nedá mi, abych se nezapojila do diskuse o mobilech. Mobil mám. Je to pro mě nepříjemná nutnost, ale taky i záruka, že se můžu kdekoliv dovolat pomoci v případě, že se něco stane mně anebo jiným. Proto taky dost nechápu situace, kdy dochází k nějakému násilí, lidi jen koukají a koukají. Chápu, že se do konfliktu plést nechtějí z ohledu na vlastní zdraví, ale proč nezavolají policii?

Jinak jsem se chtěla vyjádřit k majitelům mobilů, co bez nich nedají ránu a jejich společnost je pro mě utrpením. Mám jednu známou, se kterou se vídám jen občas. Takže je vzácná chvilka sednout si s ní u kafe. Nikdy jsem jí to nevytkla, ale když vás pětkrát v půli věty a myšlenky přeruší vyzvánění jejího mobilu, tak už vás napadnou hodně neslušné výrazy.

Podle mě je to krajně netaktní, asi jako kdyby šla s někým na schůzku a při ní potkala známého, kterému se rázem začne naplno věnovat. Před týdnem jsem byla v knihovně vybírat knihy. Byla tam bohužel dáma, které neustále vyřvával mobil (na maximum, patrně nedoslýchala), nenapadlo ji odejít nebo ho vypnout. Takže když to bylo poněkolikáté, už jsem utrousila nezdvořilou poznámku. A do třetice - slavily se významné narozeniny kamaráda. Jeden z hostů, velká osobnost ve svém oboru - mluvil víc do mobilu než se společností. No, a jak se dalo u nás na upřímné Moravě čekat, jiný kamarád než oslavenec ho jadrně a nahlas poslal do pr*ele. Pak teprve to vypnul:)
Tož tak, chtěla bych jen poprosit ty, co jsou na tom s voláním podobně, aby si uvědomili, že jsou ještě i jiné možnosti jak promluvit.

Pěkně postaru, z očí do očí:)

Gerda

Milá Gerdo, v tom s vámi naprosto souhlasím. Ještě bych doplnila: za krajně nevhodné a neprofesionální považuji vyřizování pracovních (ale i čistě soukromých) záležitostí v MHD. Vy nemáte úniku a chtě nechtě slyšíte věci, které vašim uším nepřísluší. To mám také vžydycky sto chutí něco říct. Ale zatím jsem k tomu nenašla odvahu

Text nebyl redakčně upraven.

A co vy, milé ženy-in, vyjádříte se také k tomuto tématu?

  • Jak využíváte svůj telefon?
  • Pokud máte „chytrý“ telefon,  využíváte aplikace?
  • Jaké konkrétně? Jaké vám usnadňují život a jaké máte pro zábavu?
  • Kterou aplikaci využíváte nejčastěji?
  • Kterou považujete za nejužitečnější?
  • Jak často telefony měníte? Musíte mít vždycky poslední novinku?
  • Kdo má u vás v rodině nejlepší telefon?
  • Jaký telefon mají vaše děti? Jsou náročné, nebo se nachají „odbýt“ zděděným přístrojem po rodičích, či starších sourozencích.
  • V kolika letech měly svůj první mobil?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama