Tak jsem se rozhodla zhubnout. Pročítám si ty nejrozšířenější zaručené tipy na hubnutí a s překvapením zjišťuji, že si zároveň odporují. Ať chci nebo ne, někdy takové diety zkrátka nejsou to pravé. Přečtěte si proč.

 

1. Čtyři hodiny před spaním nejíst a ráno vydatně snídat. V tom vězí jednoduchá matematika. Čtyři hodiny před spaním nic nejím a v průměru spím šest až osm hodin. Z toho vyplývá, že bych měla být až půl dne bez jídla! Pokud k tomu připočtu vydatnou snídani, určitě bude mít tělo po takovém hladovění potřebu ukládat si zásoby na další noc. A ještě je tu fakt, že mé kručení v žaludku může být pro partnera stejně nepříjemné jako pro mě jeho chrápání. Omezení jídla na nějaké hodiny a dávky nejspíš úspěšné nebude, jo-jo efekt se totiž zaručeně dostaví s každým další ránem.

 

2. Malá porce na malý talíř. Této metodě dávám sotva pár dní. Velmi brzy bych totiž přišla na to, že nikde není psáno, že talíř se může naplnit jen jednou. A tak se nebude nikdo divit, když si malou porci pečených brambor na malý talířek vezmu ještě třikrát, než ho vyměním zase za velký. Někdy prostě mají chuťové pohárky převahu.

 

3. Vyvážená strava. Jsem zásadně pro, jestliže se pod tímto pojmem neskrývá: nízkotučný jogurt s pomerančem, nízkotučný jogurt s banánem a nebo nízkotučný jogurt jen tak. Vyvážená strava pro mě znamená od každého něco: zelenina, pečivo i kousek masa. A pro to nemusím chodit moc daleko. Pokud není v dosahu McDonald´s, první stánek s bagetami úplně stačí.

 

4. Největší problém diet je, že se musí dodržovat dlouhodobě. Každá změna v jídelníčku nese následky. Málokdo si dokáže po zbytek života odepřít pořádný bůček nebo babiččiny švestkové knedlíky. Jakékoliv procento tuků nebo sacharidů nad běžný příjem bude okamžitě ukládáno pod kůži.

 

Podtrženo sečteno, vyplyne nám, že je nejlepší si každý den pravidelně dopřát pořádný kus „žvance“ a najíst se k prasknutí. Jen tak svému tělu dokážu, že denně zvládám pokrýt celou spotřebu. Organismus si to zapamatuje a s ukládáním tuků bude brzy konec. Úspěch zaručen. :)

Jaký nadnesený a netradiční pohled na diety máte vy? Pomohla vám některá dlouhodobě shodit nadbytečná kila?

Reklama