Tana M v tom byla nevinně, přesto její manžel pátral po jejím pozdním návratu. Proto se z ní stala anti-odborářka. A kdo by ne na jejím místě?

Před xx  lety probíhala  v Praze „mini „stávka dopravních podniků.
Prosím Vás nestávkujte! A když už stávkujete, dejte  to vědět , všem žárlivým chlapům........ že jejich manželky, matky , milenky a dívky přijedou z práce později domů. Nebo , vůbec nedorazí.
Tisícka odborářů  v ten onen památný den ukázala „klidnou  sílu“.... Nejezdili  autobusy, metro  mělo dlouhé intervaly odjezdů a příjezdů.. Já jsem v tom čase žila se strašným žárlivcem, který o žádné stávce dopraváků nic nevěděl.
Tím jak nejezdili autobusy,  přijela  jsem domů  o 2 hodiny později . A tak to začalo. Známá reportáž psaná na oprátce..... byla jen slabým odvarem toho, co můj mimozemšťan chtěl vědět.
Kde jsi se zdržela???? proč jdeš tak pozdě ?, proč si nepřišla včas?.S kým se  stýkáš,s kým jsi mluvila???? Oslovil  tě někdo  v metru ,na ulici?
Výslech pod lampou. Byla jsem  v ten den nas,,,, ne celé odborové vedení DP ,zvláště pak na pana Duška. Byla jsem rozhodnutá napsat mu dopis.
Vážený pane šéfe všech odborářu.
Kvůli VÁM jsem byla    u výslechu ,kvůli VÁM se mi bortí manželství.Kvůli vám jsem začala psát pokračování známe reportáže č. II.. Můj manžel mě kvůli vám začal po výslechu mlátit, svítil mi baterkou do očí, aby jsem se přiznala k nevěře. Ale já jsem mu pořád jako JF. opakovala, „nejezdili autobusy, a metro mělo 25 minutové intervaly. Vážený pane tímto vás žádám - dejte předem vědět, kdy bude stávka,kdy nebudou jezdit autobusy. Taky žádám opis grafikonu, autobusu č.225 v jakých intervalech jezdil v čase stávky. Jinak  máte na  svědomí  mé krásné a  harmonické manželství.
S pozdravem  anti odborářka .
P.S Jednou  stávkoval  můj  choť, s tím.... že  ho  bolí  záda..... a  že   je  unavený  s  řízení  zeměkoule. Pak  se po  čase  z této stávky vyklubala pěkná a  sličná 18....... Tak  stávky  tohoto  ražení  podporuji v plné míře.
Hezký den Tana  M

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


Díky, Tano M. Pobavila jste mne, tenhle úhel pohledu mne nenapadl. Nevím ale, jestli by omluvenka podepsaná – kolektiv odborářů, pomohla…

  • A co vy ostatní, máte nějaké jiné, nebo podobné historky?
  • Co si o stávce myslíte?
  • Stávkovala jste někdy?
  • Souhlasíte se stávkou, nebo ne? Proč?
  • Stávka vás nezajímá? Pobavte nás tím, co baví vás…
  • Udělejme si krásný oddychový den.

redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvek odměním sladkostmi dle vašeho výběru. Tak vzhůru do psaní, focení a posílání…

Reklama