5c6a822eeaf40image.png
Foto: Shutterstock

Diana a Patrik se seznámili před třemi lety na sociální síti. „Patrika jsem poprvé viděla na fotce, kterou zveřejnil jeden z mých kamarádů. Napsala jsem pod ní vtipný komentář a Patrik na něj reagoval. Nějakou dobu jsme si jen psali. On se chtěl sice sejít, ale já z toho měla strach. Připadalo mi, že na něj nemám. Byl totiž mnohem hezčí než já,“ popisuje Diana začátky vztahu a dodává, že nikdy neměla moc velké sebevědomí: „Vždycky jsem byla trochu oplácanější, mám z toho komplexy a špatně se seznamuju.“

Sestěhování vztahu neprospělo

Patrik nicméně Dianu nakonec přesvědčil k osobnímu setkání. To jen potvrdilo jejich vzájemnou náklonnost a začali spolu oficiálně randit. Po dvou letech vztahu se k sobě nastěhovali a plánovali společnou budoucnost. Jenže v tom okamžiku začalo všechno skřípat.

„Už od začátku jsem se bála, že Patrika ztratím. Že mi ho odvede nějaká dlouhonohá blondýna. Ale zpětně si myslím, že zlom nastal v momentě, kdy jsme se sestěhovali dohromady. Začala jsem být podezřívavá. Zdálo se mi, že tráví až moc času s kamarády, vytáčelo mě, že si bere mobil do koupelny. Když jsem o tom mluvila s kamarádkou, poradila mi, ať mu jednou za čas mobil zkontroluju. Ona to prý svému příteli dělá pravidelně a je díky tomu v klidu,“ vzpomíná Diana.

Pravidelné kontroly

Na radu kamarádky tedy Diana začala s pravidelnou kontrolou přítelova mobilu. Brzy k tomu přidala i jeho věci – aktovku, kapsy u kabátu i noční stolek podrobovala tajné, ale pravidelné revizi. Přes den ho bombardovala desítkami zpráv.

„Několikrát denně jsem přes smsky kontrolovala, co zrovna dělá a když mi delší dobu neodpovídal, tak jsem mu i volala. Věděla jsem, že když mi to vytípne, znamená to, že je na poradě, ale stejně jsem si v duchu představovala, že se někde peleší se sekretářkou,“ líčí Diana.

Patrikovi samozřejmě postupem času začala docházet trpělivost. Ještě nedávno milující a chápavá partnerka se změnila v nezastavitelnou stíhačku. „Sama jsem věděla, že už to dost přeháním, ale nemohla jsem přestat,“ popisuje podezřívavá partnerka. Zašlo to až tak daleko, že ho chodila kontrolovat, i když si vyrazil do hospody s kamarády. Vždy se náhodou zjevila ve stejném podniku se záminkou, že se šla proběhnout kolem. „To dušení z mojí strany už samozřejmě nešlo vydržet, takže jsme se strašně hádali. Už to mezi námi vůbec nebylo jako dřív. Věděla jsem, že za to můžu já, ale nemohla jsem si pomoc,“ vzpomíná Diana.

Dohnala ho k nevěře

V podobném duchu se vztah Diany a Patrika nesl dalších šest měsíců. Neudržitelná situace nakonec vyústila v to, čeho se Diana bála ze všeho nejvíc. „Jednoho dne jsem přišla z práce domů a Patrik seděl smutně na gauči s tím, že si se mnou musí vážně promluvit. Po chvíli z něj vylezlo, že se chce rozejít, protože se seznámil s někým jiným. S někým, kdo mu dá aspoň trochu životního prostoru. A nejhorším na tom bylo, že mě to ani nepřekvapilo. Sama bych to se sebou nevydržela,“ říká Diana smutně.   

Teprve když se po rozchodu vrátila zpátky do domu rodičů, došlo Dianě, že má vážně problém. „Už delší dobu jsem trpěla i výkyvy nálad, takže jsem se rozhodla pro návštěvu psychologa,“ uzavírá Diana. S ním teď pracuje na svém duševním zdraví a doufá, že další vztah už si zbytečně nezkazí.

Čtěte také:

Reklama