Letošní prázdniny byly pro Adélu opravdu jiné než ty předchozí. Po rozvodu totiž poprvé svěřila na značnou část prázdnin své dva školáky bývalému manželovi. A byla velmi překvapená, co vše jí pak o svém tatínkovi vyprávěly.

Děti si poslední rok tatínka moc neužily,“ začíná své vyprávění energická žena. „Ne, že by otec neměl zájem, ale řešil po rozvodu vlastní bydlení a brával si děti obvykle jen na chvíli o víkendech na nějaké společné akce venku. Střídal kino a zoo,“ vysvětluje.
 
Před létem ale prý přišel s tím, že by chtěl dětem ten čas vynahradit a vzít si je na delší čas. Adéla nabyla proti.
 
Když se ohlédnu zpět, vybaví se mi hlavně, že když jsme byli s partnerem ještě spolu, tak nic moc pro rodinu dělat nemusel. Přišel z práce, večeře na stole, děti zkrocené, úkoly udělané. Stačilo sedět na gauči s pivem a koukat doblba na televizi,“ vzpomíná Adéla a dodává, že samozřejmě bylo fajn, že vydělává a nosí domů peníze. Ale to dělala koneckonců i ona.
 
„Když se děti vrátily celkem nadšené z prázdnin u tatínka, přinesly mi zprávy, z kterých budu cítit ještě dlouho hořkost,“ přiznává mladá žena, která si zatím nenašla nového přítele. „Je těžké najít někoho rozumného,“ dodává na vysvětlenou.
 
Co zjistila tak převratného od svých dětí? 
 
Děti byly nadšené, jak se jim táta najednou věnoval. Nejen že bydlely v krásně zařízeném domě, ale trávily s ním každou chvíli prázdninového měsíce. Společně vařili, chodili na procházky a hráli hry. „A ta nová teta je prý také velmi zábavná“, procedí sotva neslyšně Adéla.  
 
Je těžké se srovnat s tím, že můj bývalý najednou chodí nakupovat, že pomáhá uklízet, vaří a dokonce ani už prý nelemtá celý večer pivo, ale vymýšlí všem společný program,“ vyjmenovává dle referencí svých dětí osamělá žena a dodává, že samozřejmě hledá chybu u sebe. Proč nebyl takový dřív? 

Přečtěte si také: 

Reklama