• Kombinace barev

Doba, kdy každému interiéru vládla bílá barva, se zdá být nenávratně pryč. Otázkou ale zůstává, je-li trend barevných zdí šťastný. Lidé mají tendence v každé místnosti kombinovat alespoň tři barvy, přičemž jen v několika málo případech se jedná o kombinaci vkusnou. Na papíře se totiž mohou barvy skvěle doplňovat, v důsledku se ale jedná o rušivý element, který nejen, že nelze s ničím kombinovat, ale na velkém prostoru působí až hrozivě. Nevíte-li si rady, jaké barvy do vašeho domova vpustit, zůstaňte raději u klasické bílé a barevně ji podpořte sladěnými doplňky.

  • Nedostatečné a nekvalitní osvětlení

Osvětlení mnozí lidí řeší až jako poslední třešničku na dortu. U něj by se ale společně s malbou a podlahami mělo začínat. Typ světelných zdrojů, jejich intenzita a rozmístění totiž hrají důležitou roli v tom, jak se budete doma cítit a v důsledku i v pravidelných výdajích za elektřinu. Nepodceňujte tedy fyzikální vlastnosti světla a pozornost věnujte nejen hlavnímu osvětlení, ale i tomu vedlejšímu, které plní hlavně funkci estetickou. Pomocí osvětlení totiž lze v místnosti dosáhnout velkých změn a interiéru správnou volbou dodáte atmosféru.

5b06b1822d96bobrazek.jpg

  • Skladiště místo bytu

Nedomyšlenost úložných prostor a přehršel nábytku a dalších doplňků snižují nejen úroveň komfortu, ale kazí i celkový dojem a atmosféru. Přeplněné místnosti navíc vypadají opticky menší a vytváří dojem temného prostoru. Při zařizování bytu tedy dbejte na to, abyste měli dostatek úložného prostoru a pozor si také dejte na klasické nedodělávky jako viditelné kabely od elektroniky či chybějící lišty a prahy.

  • Sériově vyráběný nábytek

Naprostá většina lidí při zařizování svého domova hledá místo, kde se dá ušetřit. Bohužel se tímto místem nezřídka stává nábytek. Ten je totiž v současnosti k dostání i v kdejakém supermarketu a stojí asi tolik, na kolik vás přijde rodinná večeře. Takový nábytek ale nejen, že nic nevydrží, ale kazí celkový dojem kvalitně zařízeného obydlí.  Pokud tedy hledáte, kde byste ušetřili, hledejte jinde, a naopak investujte do nábytku z kvalitních materiálů.

  • Neexperimentujte

Pokud víte, že design není vaší nejsilnější stránkou, nebojte se požádat o pomoc profesionály. Návrhy interiérů na zakázku již dávnou nejsou výsadou nejvyšších kruhů. „Boom interiérů na míru zažíváme již několikátým rokem. Vyhledávají nás zákazníci nejen kvůli osobním, ale i pracovním prostorám, proto se snažíme o individuální přístup a naším cílem je, aby renovované prostory byly blízké stylu zákazníka a zároveň splnily svou funkci,“ dodává Pavel Kružík, majitel rodinné firmy PK Interiér, která se zabývá návrhy interiérů, samotnou výrobou a montáží. Pokud máte obavy, na kolik vás konzultace s odborníkem či samotná realizace interiéru vyjde, využijte první konzultaci, při které některé firmy nabízí i předběžnou cenovou kalkulaci podle vašich požadavků. Tato konzultace je zcela zdarma a alespoň získáte představu, co z vašich představ je reálné a co nikoli.

    Uložit

    Uložit