5bc4e33c2ac89image.jpgFoto: Shutterstock.com

Kvalita je základ

Fén, kulma i žehlička na vlasy by měly být kvalitní. Raději si tedy vybírejte osvědčené značky a vězte, že se několik investovaných stovek navíc vyplatí. Ideální žehlička a kulma by měla být vybavena keramickým, turmalínovým nebo teflonovým povrchem. Kromě toho, že jsou velmi šetrné k vlasům, vytvářejí i přirozený lesk. Z fénů nejvíce chrání vlasy fén s ionizátorem.

  • Pro všechny zmíněné přístroje platí jedna zásada, fén, kulmu ani žehličku nepoužívejte při nejvyšší teplotě. Ta se totiž mnohdy pohybuje až kolem 250 °C. Na začátku je můžete „vybudit“ na nejvyšší stupeň, ale po čase je stáhněte na ideálně co nejnižší teplotu. Vlasy vždy nezapomeňte před fénováním i kulmováním ošetřit speciálními přípravky na ochranu před působením tepla.

5bc4da466c206image.jpg
Z nabídky: Rowenta

Jak často je dovoleno používat žehličku či kulmu?

I navzdory těm nejlepším ochranným prostředkům vlasy dostávají při žehlení a kulmování hodně zabrat. Podtrženo a sečteno u zdravých vlasů byste měly žehličku používat dvakrát, maximálně třikrát týdně, u odbarvených a barvených ještě méně a u poškozené hřívy byste měly podobné úkony vynechat do doby, než se vlasy zregenerují.

Pamatujte, že...

  • Při tepelné úpravě vlasů vždy aplikujte prostředek pro ochranu vlasů. Rozetřete jej po celé délce vlasů a dbejte na to, aby se dostal až ke konečkům. Kořínky vynechte, jinak se vlasy zbytečně zmastí.
  • Při samotném žehlení postupujte seshora směrem dolů a žehlete spíše tenčí pramínky. I přes to, že se může zdát, že tlustší pramínky zkrátí čas žehlení, opak je pravdou, často je totiž třeba prožehlit je víckrát, čímž se více ničí.

5bc4df2c91a20image.jpg
MATRIX vyživující sérum na vlasy, 237 Kč
BRAZIL KERATIN intenzivní vlasové sérum, 122 Kč
GLISS KUR THERMO PROTECT olej pro ochranu před teplem, 163 Kč
GOT2B GUARDIAN ANGEL ochranný sprej před teplem, 109 Kč, Ageo.cz 

5bc4e1898531cimage.jpg

HAIRWONDER regenerační vlasová maska, 228 Kč
SOAPHORIA regenerační a vyživující maska na vlasy, 267 Kč
NATURA SIBERICA rakytníková maska pro silně poškozené vlasy, 279 Kč, Folly.cz

Péče po žehlení a kulmování

Samotným žehlením ovšem péče o vlasy nekončí. Speciální přípravky na tepelnou ochranu vlasů potřebujete doplnit dalšími pečujícími výrobky. Dlouhodobě žehleným i kulmovaným vlasům byste měly poskytnout přípravky v podobě masky a balzámu pro suché, namáhané a poškozené vlasy. Ty jim dodají potřebnou výživu a vrátí ztracený lesk. Vězte, že vám vaše vlasy poděkují.

5bc5c1b9996a4obrazek.jpg
Sprej pro lesk vlasů, Hydratační sprej, Regenerační krém, Nature Box, Natureboxbeauty.cz