Zahradní nábytek
Na každé zahradě by mělo být příjemné posezení. Ať už v podobě křesílek, lavice, gauče nebo stolu a židlí. Určitě zde budete rádi trávit volný čas relaxovat s rodinou nebo přáteli. Originálně vypadají houpačky nebo houpací sítě. Právě v nich si užijete odpočinek na maximum. Nezapomeňte také na úložné boxy, do kterých schováte polstrování ze zahradního nábytku. Hodit se vám budou například v případě nepříznivého počasí.

za1.jpg
Zdroj fotografií: Pexels.com

Pergola, altány
Pergoly a altány jsou velmi praktickým doplňkem zahrady. Postavte je doprostřed zahrady jako plnohodnotnou stavbu. Nebo rozšiřte obytnou část domu o pergolu ke zdi. Z kuchyně se tak na zahradu dostanete suchou nohou. Pod přístřeškem si užijete dlouhé letní večery bez ohledu na počasí.

Venkovní kuchyně
Na zahradě určitě oceníte i venkovní kuchyni. Pokud si do ní pořídíte udírnu, už nebudete chtít vařit jinde. Minimální rozměry venkovní kuchyně by měly být 3×4 metry. Jen tak se vám zde bude dobře pracovat a budete mít dostatek místa. Vybavení volte podle toho, zda je venkovní kuchyně otevřená nebo zakrytá. Vhodný je mrazuvzdorný materiál, protože bude nepřízni počasí vystaven po celý rok.

Bazén nebo solární sprcha
Na větší zahradu se skvěle hodí bazén. Vybírat můžete ze zapuštěných bazénů nebo volně stojících. Kulatý bazén je vhodný pro osvěžení, ale moc si v něm nezaplavete. Nejčastěji se setkáte s rozměry 1 až 6 metrů. Tato velikost udělá radost především malým dětem, které se zde vydovádí. Na plavání je vhodnější oválný bazén. Zabírá však více místa. Pro nadšené plavce je nejlepší obdélníkový bazén. Tento tvar maximálně šetří prostor a díky své velikosti poskytuje perfektní podmínky pro koupání. Menší zahrada ocení solární sprchu. Je skladná, osvěží vás a navíc je ekologická.

Zahradní domek
Každá zahrada se musí obhospodařovat a k tomu je potřeba spousta náčiní. Sekačka, nářadí, pila, pracovní ponk, truhlíky nebo sazenice zabírají místo, ale bez nich to nejde. Kam tyto pomocníky uložíte? Pořiďte si zahradní domek. K jeho stavbě není potřeba stavební povolení a s trochou zručnosti je postavíte svépomocí. Jsou vyrobené nejčastěji ze smrkového dřeva a vypadají velmi elegantně. Jeji podlahová plocha začíná kolem 5 m2. Umístíte sem vše potřebné, co nechcete mít na očích. Vaše zahrada bude vypadat uklizeně a čistě.

Květiny a záhony
Co by to bylo za zahradu bez rozkvetlých květin. Na pergolu se perfektně hodí popínavé rostliny. Vytváří nádherné místo na pohled a také vhodné podmínky k osvěžujícímu odpočinku za teplých letních dnů. Jaké rostliny byste měli vybrat? Vhodná je například vistárie, hortenzie řapíkatá, popínavá růže nebo trubač. Pokud máte chuť pustit se do zahradničení, založte si záhony se zeleninou a připravujte chutné pokrmy ze zahrady přímo na talíř.

Reklama