Pracovat z pohodlí domova je čím dál tím větším trendem. Tento fenomén vám dá absolutní svobodu v tom, kdy, v čem a za jakých podmínek svou práci odvedete. Ale pozor. Takový home office vyžaduje i jistá pravidla.

Práce z pohodlí domova. Zní to jako paráda, že? Mnoho lidí tento způsob fungování čas od času oceňuje. Pro zaměstnavatele je to výhodné, protože ušetří za náklady a pro zaměstnance zase toto řešení skýtá příjemnou změnu od běžné každodenní rutiny.

práce

Pracovat se ale nedá kdekoliv. Zapomeňte na sezení na schodech, ležení s počítačem na gauči nebo v posteli, rovnou zapomeňte také na pyžamo, to vám na výkonu a pracovní morálce rozhodně nepřidá. Na práci doma nepotřebujete ani samostatnou místnost, bohatě postačí, když si najdete v bytě nebo domě svůj vlastní koutek, kde budete tvořit a naplno se soustředit.

prácepráce

 

 

 

 

 

práce

 

  • Takřka ve všech případech, kdy řešíme prostor domácí kanceláře, se pohybujeme v oboru, kde je k práci naprosto bez výhrady zapotřebí počítač – ať už stolní, nebo laptop.  Lze tedy předpokládat, že se právě toto zařízení stane jedním z hlavních dominantních prvků celého prostoru pracovny.
  • Bude-li to jen trochu možné, snažte se svůj pracovní koutek nebo rovnou celou kancelář, umístit dál od obytných částí. Ten klid je totiž k nezaplacení. Pokud máte nedostatek prostoru, stačí kout v jídelně nebo třeba ložnici.
  • Stůl je základ úspěchu. Neméně důležitá je jeho správná výška (standardní je 70 cm), musí odpovídat vaší postavě. Nastavení na míru může zabránit vzniku bolestí zad a jiným zdravotním problémům.
  • Jakou máte obrazovku? Od té se odvíjí hloubka pracovní desky. Velký monitor žádá odstup nejméně 50–60 cm, ideální je na vzdálenost natažené paže.
  • Židle by měla být ideálně ergonomická a otočná. Díky tomu zajistíte pohodlí pažím, zádům i krku.
  • Kromě těla šetřete i váš zrak a investujte do kvalitní stolní lampy.
  • Nikdy nezapomínejte na fakt, že se jedná o pracovní stůl, nikoli jídelní, hrací nebo odpočinkový. Čím méně zbytečností na stole budete mít, tím lépe.
  • Říká se, že černá a bílá barva je pro práci nejlepší volbou. Snažte se proto držet design pracovního prostředí na uzdě.
  • A co s úložným prostorem? Police je při dostatku místa možné nahradit například textilními, či kartonovými boxy v zajímavých designech anebo kontejnery na kolečkách, které se po skončení práce zasunou pod stůl a nikterak nenaruší vzhled okolního interiéru.

prácepráce

 

 

 

 

 

práce

Také si přečtěte: