5f84372413f77obrazek.png
Foto: Shutterstock

Hana (36): Maká, aby ušetřil

Padala jsem už na ústa. Dítě, práce, domácnost. Nedovedla jsem si představit, že bych večer na lince nechala špinavé nádobí, nebo neuklizené hračky a podobně. Zato mého muže to nechávalo klidným. Ani ho nenapadlo, aby mi s něčím pomohl. Až jsem jednoho dne řekla dost. Oznámila jsem mu, že od příštího týdne u nás nastoupí uklízečka. Ukázala jsem mu inzerát a doufala, že zareaguje přesně tak, jak jsem potřebovala. Ve skutečnosti jsem o uklízečce neuvažovala, ale dobře vím, jak je on na korunu. Při představě „zbytečně“ utracených několika tisíc měsíčně přišel s tím, že mi s úklidem pomůže on. A opravdu. Sice to není dokonalost sama, ale dost se mi díky jeho pomoci ulevilo. Když teď stávkuje, stačí se o uklízečce znovu zmínit.

Kateřina (29): Nechce být bez sexu

Která ženská by nebyla po celodenním maratonu grogy? Máme tři malé děti, takže je to fičák. A bez manželovi pomoci bych večer neměla na žádné sexuální hrátky ani pomyšlení. Ten můj si toho je dobře vědom, takže mi pomáhá, jak jen může. Díky tomu jdeme do postele dřív a s větší energií.

5f8437321a594obrazek.png
Foto: Shutterstock

Petra (41): Pohrozila jsem mu tchyní

Můj chlap doma nikdy na nic nesáhl. Dokud jsme neměli děti a já nezačala chodit do práce, tolik mi to nevadilo. Jenže pak jsem stíhat přestala a přestalo mě bavit dělat služku. Můj muž se pořád neměl k tomu, aby mi pomohl, a tak jsem mu řekla, že to vyřeším jinak. Poprosím svoji maminku, aby k nám čtyřikrát v týdnu docházela, a s úklidem mi pomáhala. On ji moc nemusí, a tak se hned začal cukat. Prý to zvládneme spolu. Není to s tím jeho úklidem tedy žádná velká sláva, ale práce mi fakt ubylo. A už se nemusím dívat, jak se jen válí na gauči.

Agáta (27): Zachránila mě hospitalizace

Když se nám narodila dvojčata, byla jsem ztracená. Připadalo mi, že nedělám nic jiného, než že kojím a přebaluji. Manžel nebyl ten typ, co se do péče o děti nějak významně zapojuje. A doma se taky nepřetrhl, takže tam byl věčně binec, což mi často vyčítal. Proč to nestihnu uklidit, když jsem s dětmi celý den doma. Když bylo klukům pět měsíců, odvezli mě se slepákem do nemocnice. Bylo to nejhorších šest dní, bez těch mých zlatíček, ale k něčemu do dobré přece jen bylo. Manžel zjistil, že mateřská rozhodně není dovolená. I když mu tchyně jezdila pomáhat, měl hlavu v pejru. Leccos mu asi došlo. Pomáhal mi nejen v době rekonvalescence, ale vydrželo mu to dodnes.

5f84377f4accbobrazek.png
Foto: Shutterstock

Denisa (24): Kámošky mu otevřely oči

S přítelem jsme spolu bydleli sotva rok, ale na úklid nikdy ani nesáhl, neuvařil večeři, prostě domácnost nula. Byl tak zvyklý z domova, o vše se starala mamina. Mně bylo blbý něco po něm chtít, aby mě neměl za neschopnou, když to jeho máma zvládala. Jednou se ale přichomýtl k našemu babinci – přišly k nám na návštěvu moje kolegyně z práce. Když se zavedla řeč na chlapy a domácí práce, některé z nich ty svoje protějšky vychvalovaly až do nebe, jak jim pomáhají, jiné zase nadávaly, že jim s ničím nepomůžou, a jaké je neštěstí s takovým chlapem založit rodinu. Zřejmě mu tehdy došlo, že by mohl taky přiložit ruku k dílu, protože další den umyl nádobí, jindy zase sám od sebe utřel prach nebo vyluxoval. Byl jako vyměněný. Takže díky, holky!

Čtěte také:

Reklama