5b183b3ba367dimage.pngZ kolekce: Reserved

Extravagantní kombinace

  • Tak jako se nosí variace různě barevných denimových oděvů, stejně populární jsou vzory, které jsou na první pohled pospolu nemyslitelné. Zářným příkladem jsou právě pruhy. I sami návrháři jsou si vědomi tohoto trendu. Právě proto v aktuálních kolekcích naleznete kousky, které kombinují vertikální i horizontální proužky. A to navíc v pestrých barvách. Nebojte si tedy vytáhnout ze svého šatníku jednoduché pruhované tričko a doplnit jej o sukni či šortky, které mají pruhy opačného směru.

5b1fc9b41ab99obrazek.png

Z kolekce: Promod

Zaměřeno na detail

  • Pomyslnou třešničkou na dortu jsou v tomto případě výrazné barvy. Pokud je váš outfit jednoduchý, rozsviťte jej pestrými doplňky. Nejlépe pak fuchsiovými či v námořnické modři. Anebo jejich kombinací. Letošní rok je ve znamení divokosti, boří všechna zažitá módní pravidla, můžete se tedy pořádně odvázat.

V jednoduchosti je krása

  • Do popředí se pruhy dostaly díky Coco Chanel, ta se nechala inspirovat námořnickým „pracovním“ úborem a v roce 1917 je použila do své kolekce. A proužky zůstaly oblíbené dodnes. Ženy, které se v módě drží raději při zemi, mohou vsadit právě na ně. Ležérní klasikou je pruhovaná lněná košile. Ta bude skvěle korespondovat se širokými bílými kalhotami. Můžete zvolit i opačnou variantu, kdy si obléknete pruhovaný spodek a doplníte jej o výrazný top. Zkuste třeba červenou barvu.

5b183c04e7b24image.pngZ kolekce: F&F

Jak za pomoci pruhů tvarovat postavu?

Pruhy svislé

  • Ty opticky prodlužují. Jsou proto vhodné na ty partie, které chceme vynést do výšin. To jsou nejčastěji nohy. Ženy, které nebyly dány do vínku nožky modelky, by měly sáhnout po kalhotách a sukních s tímto vzorem.

Pruhy horizontální

  • Obecně platí, že horizontální pruhy rozšiřují. Při správné kombinaci oděvů tomu ale tak být nemusí. Hodně totiž záleží na samotné šířce pruhů - ty tenčí budou působit lichotivěji a naopak širší dodají na objemu. I tak se jich nemusíte bát, jen si pohlídejte, aby u nich převládala tmavá barva a bílá byla spíše potlačena. Případně si stačí na top obléknout elegantní sako, které postavu vytvaruje.

prouz.jpg

Čtěte také:

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama